Web tasarım, internet sitelerinin oluşumunu sağlayan temel unsurlardan birisidir. Altyapının şekillendirilmesinin ardından tasarımın hazırlanması mevcut olan görünümün belirlenmesinde doğrudan etkili olur. Geçmişten günümüze kadar tüm web siteleri için tasarımları fark yaratan seviyede değerlendirilmiştir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/web-99561934.jpg

Tasarımın yapılmasında yardımcı program kullanımı büyük önem taşır. Her zaman aktif olarak bulunabilecek olan seçeneklerin tercih edilmesiyle etkili sonuçların alınabilmesi mümkündür. Web tasarım nasıl yapılır? sorusunu merak edenler için belli başlı programlar işlemlerin gerçekleştirilmesinde popüler olarak kullanımdadır.

Web Tasarımı Programları

·        DreamWeaver

·        Frontpage

·        Illustrator

·        Photoshop

·        CorelDraw

·        Freehand

·        Adobe Fireworks olarak kategorize edilirler.

Tasarım çalışmalarında sahip oldukları arayüzlerle kolaylıkla kontrol edilebilir durumdadırlar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/web-tasarim-gorsel-434777.jpg

Web Tasarımı Yapmak ve Önemi

Web tasarımının yapımına başlamadan önce belli bir planın oluşturulması gerekir. Her sitenin hitap ettiği kullanıcılar farklı olduğundan dolayı web tasarımı yaparken karşı karşıya kalınabilecek sorunların tamamının önüne kolaylıkla geçilebilir. Tasarımın planlanmasından sonraki sürede çizimler yapılır. Web sitelerinin her biri kendisine özel olarak şekillendirilirken tasarımlarda kullanılacak yöntemler ön plana çıkar. İnternet sitelerini kullanacak olanlar gerçek bireyler olduklarından dolayı, yapılacak çalışmaların tamamı gerçek kişi hedefli olmalıdır. Aksi takdirde yaşanması muhtemel sorun durumlarına karşın olumsuz sonuçların ortaya çıkabilmesi mümkündür. Web tasarımı, internette sağladığı ayrıcalıklarıyla beraber her zaman önem verilmesi gereken detaydır. Kullanıcı deneyimlerinin üstün seviyeye ulaşması adına yapılan tasarımların tamamı özgün olarak gerçekleştirilerek, arama motorları gözünde de ön planda bulunabilmek mümkün olur.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...