Android işletim sistemi, dünyada en çok kullanılan işletim sistemlerinden bir tanesidir. Akıllı telefonların neredeyse yarısından çoğunda kullanılan Android, bu yüzden sürekli olarak kendisini ilerleyen teknolojiye entegre etmektedir. Sistemin her zaman güncel ve yeni kalması için gerekli olan sürüm yükseltmeleri de, belirli aralıklarla gelmektedir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/android-surum-yukseltme-77762138.jpg

Android Sürüm Yükseltmesinin Amacı

Android, içerisinde birçok güvenlik duvarını ve işlemini barındıran bir sistemdir. Bu yüzden de belirli aralıklarla gelen güncellemeler, aslında sistemin içerisinde barınan eksikliklerin giderilmesini sağlayacaktır. Android kullanıcılarının daha rahat ve daha güvenli bir sistem içerisinde işlem yapmasını isteyen firma, bu yüzden de yeni özelliklerle cihazı daha ileri bir noktaya taşımaktadır. Cihazın ileri seviye bir performansa sahip olmasıyla beraber de, kullanıcıların tüm işlemleri cep telefonu üzerinden gerçekleştirmeleri mümkün olacaktır.

Android Güncelleme İşlemi

Android işletim sisteminin mantığında, güncelleme yapılması için öncelikle firmanın sürüm üzerinden bir güncelleme yapması gerekecektir. Bu sayede telefona yönelik bütün özellikler ile alakalı bir yükseltme işlemi sağlanacaktır. Sürüm güncellemesi sayesinde, telefona gelecek olan bildirimler, kullanıcıyı uyarma görevi görecektir. Anında gelen bu bildirim sayesinde, Android telefon kullanıcıları sürekli olarak telefonlarını güncel şekilde tutabileceklerdir. Güncelleme işlemi genel olarak yüksek boyutta bir dosya indirilmesini içerir ve telefonun anlık kullanımında meydana gelen sistemsel arızaların giderilmesini sağlar.

Android Sürüm Yükseltme İşlemi

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/android-surum-yukseltme-2-22502270.jpg

Android sistem güncellemesi hakkında gelen bildirim mesajı sayesinde, telefonun güncellemeye açık olduğu anlaşılır. Böylece artık Android sistemin ayarlar bölümünden gerekli güncelleme gerçekleştirilecektir. Güncelleme için "Telefon Hakkında (Sistem Hakkında)" sekmesi seçilmeli ve devamında "Yazılım Güncellemesi" butonu tercih edilmelidir. Böylece sistem hemen güncellemeyi kontrol edecek ve yüklemeye hazır hale getirecektir. Güncellemenin olduğu bildirimi gelmesiyle beraber, kullanıcıların Wi-Fi’ye bağlı olmaları önerilir. Çünkü genel olarak indirme dosyalarının boyutu büyük olmaktadır. Yine aynı zamanda sistem güncellemesi yaparken önemli olan bir diğer konu, telefon şarjının %50 ve üzerinde olması gerektiğidir. Bu sayede telefonun sistem güncellemesi yapılırken kapanması engellenmiş olacaktır. Sürüm güncellemesi için Android sistem kendisini kapatacak ve yeniden başladığında sürüm yükseltme işlemi başarıyla tamamlanacaktır.

Android Sürümü Yükseltme Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...