Video oyunları günümüzün en popüler eğlence araçlarından biri. Peki insan sağlığına etkileri konusunda çeşitli tartışmalara sebep olan video oyunlarının sağlığımıza etkileri neler?

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/03/video-oyunlarinin-vucudumuza-etkileri-1-45876964.jpg

Video Oyunları Dikkati Arttırıyor

Video oyunlarının olumlu etkileri hakkında tartışan bilim insanları, oyunların dikkati arttırdığını iddia ediyor. Yapılan araştırmalara göre video oyunları, birçok yetişkin ve çocuk tarafından oynanıyor. Araştırmaya göre her evin en az bir üyesi haftada 3 saaten fazla oyun oynuyor. Oyun camiasını %59 oranında erkekler oluştururken %41 oranında kadınlar oluşturuyor.

Video Oyunları Hafızayı Güçlendiriyor

Video oyunları görsel hafızayı güçlendiriyor. Oyun oynamayanlara oranla daha dikkatli ve güçlü görsel hafızaya sahip oyuncular, oyunlarda kazandığı bu yetenekleri gerçek hayata bir avantaj olarak yansıtabiliyor. Video oyunları dikkati arttırdığı gibi hem yetişkinlerin hem de çocukların motor becerilerini güçlendiriyor. Oyun oynayan ve oynamayan çocuklarla yapılan testlerde, oyun oynayanların verilen görevleri çok daha hızlı yerine getirdiği ortaya çıktı. Araştırma, video oyunlarının insanları rahatlattığını ve daha iyi hissettirdiğini ortaya çıkarttı. Oyun oynayan çocuklar, hiç oynamayanlara göre daha az duygusal sorun yaşıyor.

Video Oyunlarının İnsan Sağlığına Etkileri Neler?
4.4 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...