İnternet siteleri, dijital dünyanın vazgeçilmezleri haline gelmişlerdir. Aranılan bilgilere ulaşmada sahip oldukları önemi her anlamda göstermeyi başaran özellikleriyle kategorilerine göre farklı içerikleri bulabilme olanaklarını beraberinde getiren özellikleri bulunur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/domian-39882696.jpg

Site sahibi olmak isteyenler için, site nasıl kurulur? sorusu en sık merak edilen soru olarak ön plana çıkar. İşlem adımlarının doğru şekilde izlenmesiyle dakikalar içerisinde site kurulumunun gerçekleştirilebilmesi mümkündür.

Site Kurulum Aşamaları

1-Alan Adı Satın Almak

Alan adı yani domain satın almak, site kurmanın ilk adımı olarak tanımlanır. Açılacak internet sitesinin sahip olduğu ismin tanımlandığı satın alım işlemi olarak gerçekleştirir. Domain satışı yapan güvenilir internet sitelerinden alışverişin kolaylıkla yapılabilmesi mümkündür.

2-Hosting Satın Almak

Alan adı almak site kurulumu için yeterli değildir. Sitenin adı belirlenmesinin yanı sıra barındırılacak hosting de önem arz eder. Hosting, web siteleri için gerekli olan alanı sağlar. Sitenin; temasını, ziyaretçi hareketlerini ve diğer tüm detaylarını kayıt altında tutan bir hizmettir. Hosting için de satış yapan adresler üzerinden satın alım gerçekleştirilebilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/host-2195348.jpg

3-Alan Adı ve Hosting’i Bağlamak

Alan adının satın alındığı yer ve hosting satın alınan yer farklı firmalarsa, alan adının NS yani isim sunucularının yönlendirilmesi gerekir. Hosting satın alımında NS adresi istenerek alan adı için yönlendirme yapılır

4-Kurulum

Sitelerin kurulumu için FTP üzerinden dosyaların aktarılmasıyla beraber kurulum adımı tamamlandıktan sonra ziyaretçiler için içerik girilmeye başlanır. Site ardık tamamen hazırdır.

5-Ziyaretçi Trafiği

Artık amacınız olabildiğince çok insana ulaşmak olmalıdır. Daha fazla trafik çekebilmek için web sitenize dil seçeneği ekleyebilirsiniz. Hedef kitlenizin dilleri konusunda profesyonel bir kadrodan uygun fiyatlı web sitesi çeviri hizmeti alabilirsiniz. Böylece birden fazla dile hitap edip potansiyel ziyaretçi sayınızı arttırır ve sitenizi geliştirmeye devam edersiniz.

Web Sitesi Nasıl Kurulur?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...