Apple kullanıcılarının en çok karşı karşıya kaldığı sorunların başında kulaklık modunda takılı kalma sorunu geliyor. Telefonun hoparlöründen ses gelmemesiyle beraber kendisini göstermeye başlayan problem, jak çıkarılmasının ardından devam ediyor. Kulaklık modunda takılı kalma sorunu nedeniyle aktif kullanımlarda olumsuz durumların yaşanabilmesi söz konusu hale gelmektedir. Doğru çözüm yöntemlerinin uygulanması durumunda tekrar standart kullanımın sağlanabilmesi mümkün olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/iair-93144588.jpg

iPhone başta olmak üzere iPad ve iPod Touch gibi cihazlarda da aynı sorunun yaşanabilmesi mümkündür. Kulaklık modunda takılı kalmaya neden olabilecek sorunlar birbirinden farklı olabilir. Her durumda yaşanan bozulmalar dolayısıyla görülen takılı kalma sorunu çok yönlü sorunları beraberinde getirebilecek özelliktedir. iOS cihazlarının tamamında yaşanabilecek olan durum, donanım kaynaklı da olabilmektedir. Çözüm yöntemlerinin denenmesinin ardından kulaklık modunda takılı kalmaya devam eden cihazlar için teknik destek zorunlu olur.

iPhone Kulaklık Modunda Takılı Kalma Sorunu Nasıl Çözülür?

Kulaklığı çıkarıp takmak

Genellikle çok hızlı çıkarmalardan kaynaklı olarak yaşanan kulaklık takılı kalma sorunu, tekrar çıkar tak yapıldığında çözülebilir. Kullanılmakta olan kulaklığın tekrar denenerek bu kez yavaşça çıkarma işlemi yapıldığında takılı kalma sorununun ortadan kalkabilmesi muhtemel olur.

Başka Kulaklık Denemek

Soruna sebep olabilecek nedenlerden biri EarPods yerine farklı kulakların kullanılması durumudur. Başka kulaklığın denenmesi durumunda yaşanabilecek olan sorunlar kulaklık modunun takılı kalmasına yol açabilir. Apple aksesuarı haricinde farklı bir ürünün kullanılmasının ardından oluşan sorunun çözümünü sağlamak için orijinal EarPods denenmelidir. Kulaklık uyumsuzluğu nedeniyle takılma yaşanmış ise orijinal ürün kullanıldığında sorun çözülecektir.

Sistemi Yeniden Başlatma

iOS cihazlarda yaşanabilecek olan temel sorunlar sistemin yenide başlatılmasıyla çözülebiliyor. Tekrar başlatma işleminin yapılmasıyla beraber kulaklık modunda takılı kalma sorununun kolaylıkla çözüme kavuşturulabilmesi avantajı elde edilir.

Kulaklık Giriş Temizliği

Kulaklık girişlerinin uzun süredir temizlenmemesi durumunda toz birikintileri takılmalara yol açabilir. Görünmeyen partiküllerin bile etkisinin bulunabileceği kulaklık takılı kalma sorunlarının başarıyla çözümlenebilmesine yönelik olarak yapılacak olan işlemlerin tamamında başarılı sonuçların görülmesi söz konusu olur. Titiz ve detaylı bir temizlik işleminin yürütülmesi sonucunda hiçbir sorun yaşanmadan tekrar kullanımın devam ettirilebilmesi olanağı bulunur.

iOS Sürüm Güncellemeleri

Sürüm güncellemelerin aktif olarak yapılmaması durumunda kulaklık modu takılma gibi belli başlı benzer sorunların yaşanabilmesi durumuyla karşı karşıya kalınabilir. Sürüm güncellemelerinin hiçbir zaman aksatılmadan yapılması durumunda sorunsuz olarak iPhone cihazlarının kullanılabilmesi mümkün hale gelir. Güncelleme ile alakalı otomatik işlemlerin gerçekleştirilmesi kulaklık gibi sorunların yaşanmasını engelleyen seviyede olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/iphone-67921844.jpg

Kulaklık Modunda Kalma Sorunu Çözümü İşe Yaramadıysa Ne Yapılmalı?         

Apple Destek’ten yardım alınması sorunun hem kaynağını görebilmede hem de başarılı şekilde çözümlemelerin yapılmasını beraberinde getirebilir. Gerekli olduğu durumda servise göndermek de çözümün kesin olarak sağlanmasında etkili olur. Kulaklık modu takılı kalma sorununun aşılmasından sonra doğru kullanımla beraber tekrar sorunla karşılaşılmaz.

 

iPhone Kulaklık Modunda Kaldı Sorunu Nasıl Çözülür?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...