Dünya genelinde binlerce kripto para mevcuttur. En çok kazandıran altcoinler genelde alt yapısı en sağlam olan coinler olmaktadır.

Bu konu ile alakalı Bitcoin, Ethereum ve Ripple, kripto para sektörünün öncü coinleridir. Bu coinler öncü olmakla birlikte aynı zamanda en çok güvenilen ve coin piyasasına yön veren kripto para markalarıdır. Saydığımız bu coinlerden sonra çıkan bütün altcoinler bu üç coinin alt yapılarını kullanmaktadırlar.

Örnek olarak yerli coin olarak üretilen Nexpara, Ethereum’un alt yapısını kullanmaktadır. Uzun lafın kısası, tüm coin piyasası saydığımız bu üç coin etrafında dönmektedir. Bu nedenle seçenekleri değerlendirirken iyi analiz etmekte fayda vardır.

Bitcoin’in Yükseliş Hikayesi

Bitcoin 2008 yılında kurulmasına karşın özellikle ülkemiz de 2017’nin son çeyreğinde konuşulmaya başlanmış ve popülaritesi artmıştır. Bunun en büyük sebebi tabii ki Bitcoin’in amansız yükselişi olmuştur. 2017’nin son çeyreğinde 19.000 Doları gören Bitcoin, adından oldukça söz ettirmiş ve hatta ana haberlerin dahi gündemine oturmuştu. Bitcoin’in amansız yükselişi yatırımcısına devamlı kazandırmaktaydı.

1 Ocak 2017 de Bitcoin 930 Dolardan işlem görmekteydi ve 2017’nin son çeyreğine kadar yatırımcısına yatırılan para miktarının 20 katı kadar bir para kazandıracaktı. Bitcoin’in bundan sonra düşüş yaşamasının en büyük nedeni yatırımcının doygunluğa ulaşmasıdır. 20 kat kadar para kazanan yatırımcılar ellerinden Bitcoin’i çıkartmaya başladı ve Bitcoin büyük bir düşüş yaşadı.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/iran-kripto-para-calismasini-duyurdu-1-18634308.jpg

Ekonomi de 1 yıl gibi bir sürede 20 kat para kazandıran farklı bir enstrüman bulmanız imkânsıza yakındır. Bitcoin’in bundan sonra ki süreçte nasıl bir yol izleyeceği uzmanlar ve yatırımcılar tarafından merak konusu ancak çoğu uzman Bitcoin’in er ya da geç tekrar büyük bir yükseliş trendine gireceği yönünde hem fikirdir.

En çok kazandıran altcoinler başlığı aslında oldukça kalabalık olmalı idi. Çünkü Bitcoin’in bu yükselişi ile beraber altcoinler de büyük bir yükseliş trendine girdi. Fakat kazandıran altcoinler arasında en çok kazandıranları seçmece olarak ayıkladık ve dilerseniz şimdi onlardan bahsedelim.

En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Bu başlıkta en çok kazandıran altcoinler konusuna değineceğiz ancak sadece kazandıran değil güvenilir olmasını da göz önünde bulunduracağız.

Ethereum

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/en-cok-kazandiran-coinler-kripto-paralar-hangileridir-66578875.jpg

Ethereum, ülkemizde en sık tercih edilen altcoin'lerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İstikrarlı fiyat hareketleri ile kısa bir zaman zarfı içerisinden belli bir kitleye ulaşmış başarılı ve güvenilir bir altcoindir. Ethereum’u yalnızca bir kripto para birimi olarak düşünmemek gerekir. Aslında temelinde bir yazılım projesidir. Bu projenin ana kaynağı da elbette ETH yani kripto paradır.

Ethereum bir kripto yazılım sistemidir ve Blockchain teknolojisini kullanarak merkezi olmayan yazılımlar üretilmesini sağlar. Bu durum da sistem üzerinden binlerce Altcoin oluşturulmasına imkân vermektedir. Günümüzde kullanılan birçok Altcoin Ethereum sisteminden yararlanmaktadır.

Bitcoin Cash

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/en-cok-kazandiran-coinler-kripto-paralar-hangileridir-2-62674013.jpg

En çok kazandıran altcoinler arasında yerini almaktadır. Bitcoin altyapısı ile geliştirilmiş bir kripto para birimi olan Bitcoin Cash, 2017 sonlarına doğru 2000 Dolara kadar bir yükseliş sergilemişti. Bitcoin’in yan sanayisi olarak anılan Bitcoin Cash farklılık yaratan coinler arasındadır. Fakat yan sanayi dediğimize bakmayın. Yatırımcısını en çok sevindiren altcoinler arasında başı çekmektedir.

Lisk

Çoğu insan yüksek olasılıkla bu altcoinin adını dahi duymamıştır. Lisk, oldukça yavaş olsa da maddi değer olarak önemli bir yükseliş trendi içerisindedir. En büyük avantajı ise altyapısının oldukça sağlam olmasıdır.

Monero

Lisk’e oranla daha popüler olan bu altcoinin de adını duymamış olabilirsiniz. Ancak bu altcoin kripto para piyasasında yavaş yavaş yerini almaktadır. Bu coinin en çok dikkat çeken tarafı ise oldukça güvenilir olmasıdır.

Ripple

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/en-cok-kazandiran-coinler-kripto-paralar-hangileridir-3-94237721.jpg

Ripple, özellikle bankacılık sektöründe oldukça popüler olan bir altcoindir. Özellikle ülkemizde oldukça talep gören bu altcoin, sisteminden kaynaklı oldukça güvenilirdir. Amacı bankacılık sistemine yenilik getirerek, uluslararası para transferlerini birkaç saniyelik süreye çekmektedir. Bilindiği üzere ülkeler arası para transferi saatleri, bazı yerlerde de günleri almaktadır. Fakat Ripple sayesinde para transferi birkaç saniye gibi bir zamana sığdırılmaktadır.

Yatırımcısına en çok kazandıran altcoinlerden bahsettiğimiz bu yazının sonuna geldik. Sizlere kazandıran ve kazandırmaya devam edecek altcoinleri anlatırken, güvenilir olmalarına da dikkat ettik. Yaptığınız yatırımların yönetiminde ve yapacağınız yeni yatırımlarda sitemizi inceleyebilirsiniz. Dönemlik analizlerimiz ve güncel haberlerimizle kripto para dünyasının nabzını tutmaya devam ediyoruz.

En Çok Kazandıran Coinler (Kripto Paralar) Hangileridir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...