Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitesi Facebook, kullanıcıları için önemli bir yeniliğe imzasını atmaya hazırlanıyor. Mevcut profillerin daha da hareketlenmesini sağlaması hedeflenen yenilik sayesinde kullanıcılar arasındaki etkileşimin artırılması gündemde.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/facebook-music-74037203.jpg

Facebook tarafından Myspace Music ile yapılan ortaklık sayesinde müzik deneyimi artırılmış şekilde sunuluyor. Gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte profilde yer alan müzik kısmı yenilenecek ve gösterilmesi istenilen şarkıların seçimi kolaylıkla gerçekleştirilebilecek.

Sevilen ve dinlenen şarkıcıların sayfalarını beğenmenin yerine direkt olarak şarkıların profilin üstüne sabitlenmesi, Facebook için oldukça önemli bir yenilik olacak. Kullanıcılar sahip oldukları sosyal medya deneyimini artırılmış şekilde yaşayabilme olanağıyla karşı karşıyalar. Getirilecek güncellemenin öncelikli olarak bir yıllık süre içerisinde belirli ülkelerde olması bekleniyor. Sonrasında

Özel Algoritma

Popüler sosyal medya sitesi Facebook tarafından direkt olarak profillere eklenecek olan yeni özellik sayesinde, müzik dinlemeye yeni bir soluk getirilmesi söz konusu.

Yürütme listesi özel algoritma sayesinde sağlanabilecek olduğu gibi aynı zamanda tam şarkı akışı için Apple Music ve Spotify gibi şirketlerle Facebook arasında ortaklık gerçekleştirilebilir.

Yeni müzik bölümü için gerekli olan testlerin halen yapılıyor olmasıyla beraber kesin olarak ne zaman yayınlanacağı dair kesinleşen bir bilgi bulunmuyor. Ancak yapılacak olan yenilemelerle birlikte gelmesi beklentisi mevcut.

Güncellenmiş Müzik Bölümü Yeni Özelliklerle Birlikte Kullanıma Sunulacak

Facebook, kullanıcılarının sahip olduğu eğlence anlayışını artırma politikasını izlerken sadece müzik profili yeniliğini sunmayacak. Aynı zamanda Lip Sync Live özelliğiyle de çok sayıda ülkede kullanıma sunulacak.

Lip Sync Live sayesinde kullanıcılar şarkı söylerken veya bir şarkıya eşlik ederek dans videoları yayınlayabilme olanağı mevcut. Hit şarkılarla birlikte tamamen isteğe bağlı olarak seçeneklerden yararlanabilme avantajı sayesinde oldukça etkili seviyede bir sosyal medya deneyimini yaşanacak.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/facebook-audio-54429830.jpg

Facebook Hikayelerine Müzik Ekleme Özelliği de Yakın Zamanda Türkiye’de

Facebook hikayelerine getirilen yenilikle beraber; İrlanda, İtalya, İspanya, İsveç, Belçika, Fransa, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde hikaye ekleyebilme avantajı sunuluyor. Getirilecek olan yeni güncellemede Türkiye için de Facebook hikaye bölümüne müzik ekleme olanağının sunulması beklentisi mevcut. Müzik listesinden istenilen şarkıların hikayeye eklenmesi sayesinde, şarkılarla alakalı olarak önemli geliştirmelerden biri de tamamlanmış olacak.

Başlıca ülkelerde yayınlanan özellik henüz Türkiye için bulunmuyor olsa da yakın zaman içerisinde tamamen eksiksiz olarak eklenecek.

Facebook’un müzik üzerine yaptığı atılımlarla beraber sosyal medya sitesinden beklenenden çok daha fazlasını sunması bekleniyor. Kısa bir süre öncesinde kullanıcı hesaplarının çalınmış olabileceğiyle alakalı olarak yapılan açıklamalar oldukça çarpıcı şekilde gündeme çıkmıştı. Bir süredir kan kaybı yaşayan Facebook, günümüzün en çok kullanılan internet siteleri arasında baş sıralarda yer alıyor olsa da kullanıcılarını tekrar kazanmak istiyor.

Facebook profillere şarkı sabitleme özelliği, hikayeye müzik ekleme ve benzeri diğer önemli detaylarla beraber fark yaratan sonuçların elde edilmesi beklentisi mevcut.

Facebook Profillerine Şarkı Sabitleme Özelliği Yolda
5 TOPLAM 15 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...