Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya adresi olmasıyla ön plana çıkan Instagram, kullanıcılar arasında iletişimin her zaman maksimum seviyede olmasını sağlayan özellikleriyle birlikte de fark yaratan seçenekleri beraberinde getirir. Ancak DM atarken, istenmeyen mesajların gönderilmesi veya yanlışlıkla fotoğraf gönderme gibi sorunlar da bir hayli kötü sonuçlanabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/dm-65396968.jpg

Instagram DM’den mesajlaşmanın popüler olduğu günümüzde yapılabilecek olan hataların sayısı da katlanarak artmaktadır. Instagram’dan anlık olarak iletişim kurabilmenin mümkün hale gelmesiyle beraber mesajlaşmada karşı karşıya kalınan sorunların çözümü DM’nin geri alınmasıyla (silinmesiyle) mümkündür.

Gönderimin gerçekleştirilmesinin ardından karşıdaki kullanıcı DM’nin içeriği hakkında hiçbir şekilde bilgi sahibi olamaz. Mesajın gönderilmesini takip eden süre içerisinde karşı tarafın mesajı görmemesi durumunda gönderim yapmammış gibi sime işleminin gerçekleştirilebilmesi olanağı söz konusudur.

Instagram Gönderilen DM Nasıl Geri Çekilir?

Instagram üzerinden gönderilen iletişim mesajını geri çekmek için mobil uygulamadan giriş yapılmalıdır. Bilgisayar üzerinden hiçbir şekilde işlemin gerçekleştirebilme olanağının bulunmuyor olması nedeniyle, karşı karşıya kalınacak sorunların engellenebilmeleri de mümkün olmaz.

Aşağıdaki işlem adımlarını takip ederek DM’yi geri çekebilirsiniz:

1-Akış bölümüne gelin. Sağ üst noktada bulunan mesaj kutusunu seçin.

2-Mesaj kutusunun ekrana gelmesinin ardından, silinmek istenen DM’yi bulun. İlk olarak ilgili konuşmayı açın.

3-Silinmesini istediğiniz mesajı veya mesajları kontrol etmenizin ardından üzerine basılı tutun.

4-Ekrana basılan süre boyunca iki farklı seçeneğin görülebilmesi mümkündür. Kopyala ve Geri Çek olarak mevcut olan seçenekler arasından, “Geri Al” tercih edilir.

İşlemin tamamlanmasının ardından Instagram kullanıcısına gönderilen mesaj tamamen silinir. Tek mesaj için yapabilmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda birden fazla mesaj için de kolaylıkla gerçekleştirilebilecek bir işlem olmasıyla ön plana çıkar.

Instagram Gönderilen DM Geri Alınırsa Bildirim Gider mi?

Instagram üzerinden atılan mesajların tamamında kullanıcıların bilgi sahibi olmalarına yönelik olarak bildirim gider. Mesajların var olduğu süre boyunca gönderilen kişi tarafından görülebilmeleri mümkündür. Ancak DM’nin geri alınması yani silinmesiyle beraber herhangi bir mesaj bulunmadığından dolayı bildirim gitmez. Mesajın silinme süresine bağlı olarak bildirimin görülmemesi mümkün olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/insta-33705241.jpg

Instagram’da DM’yi Geri Alma İşlemi Farklı Hesaplarda Yapılabilir mi?

Akıllı telefonlardan giriş yapılan her hesaptan aynı adımların takip edilerek gönderilen DM’lerin tamamının silinebilme avantajı bulunur. Bir veya birden fazla mesajı kapsayacak şekilde DM’lerin tamamen karşı taraf görmeden kaldırılabilmesi olanağının bulunuyor olması, her anlamda fark yaratır.

DM Gönderilen Kişi Mesajı Gördükten Sonra Silinebilir mi?

Instagram DM silme işlemi istenilen her zaman gerçekleştirilebilir durumdadır. Genellikle karşı taraf görmeden silinmek istenen mesajlar bulunuyor olsa da, karşı tarafın görmesinin ardından gerekli kaldırma işleminin tamamlanabilmesi mümkündür. Konuşmayı tamamen silmeye olanak sağlayan platform olması itibariyle tüm talepleri başarıyla karşılama ayrıcalığını beraberinde getirir. Kişilerin Instagram üzerinden yapacakları mesaj silme işlemi kalıcı olarak tamamlanır.

Instagram Gönderilen DM Nasıl Geri Alınır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...