Google’ın en çok tercih edilen servislerinden biri olan Google Haritalar, hayatı kolaylaştırmada sunduğu farkla beraber her geçen gün aktif oranını artırıyor.

Kullanıcılar için yapılan geliştirmelerle beraber pratik bir şekilde gidilecek olan noktaya dair belirleme yapma olanağını sağlayan Google Haritalar uygulaması için önemli bir yenilik mevcut. E-şarj istasyonu olarak tasarlanan istasyonların haritalar üzerinden görülebilmesi olanağını beraberinde getiriyor Google, ihtiyaç anlarında belirli noktalara ulaşım sağlamayı son derece kolaylaştırmış durumda.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/capture-28378266.jpg

Online haritalama servisi olarak hizmet vermeyi sürdüren Google Haritalar, herkes için ücretsiz olarak kullanılıyor olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça da basit bir arayüze sahip. Hem otomobille seyahat edenler hem de yaya olanlar için ulaşıma dair son derece önemli bir servis olarak sunulan Google Haritalar için getirilen yeni özellikle beraber e-şarj istasyonlarına ulaşım sağlamak pratik bir hale geliyor. Elektronikli araç kullanıcılarının tamamı için benzersiz bir hizmet olarak eklenen yeni özellikle beraber, araçların şarj edilebileceği istasyonların nerelerde olduğunu kolaylıkla bulabilme avantajı sağlanacak.

En yakın e-şarj istasyonunun görülebilmesine olanak sağlayan Google Haritalar, tüm dünya çapında başarılı sonuçların alınması için aktif olarak çalışma yürütüyor. Akaryakıt istasyonları kadar popüler olmasalar da, geleceğin teknolojisi olarak tanımlanan elektrikli otomobiller için ilerleyen yıllarda e-şarj istasyonu sayısında belirgin seviyede artışın yaşanması söz konusu olacak. Google Haritalar servisine eklenen yeni özellik sayesinde, sadece günümüz için değil aynı zamanda ilerleyen yıllar için de efektif bir çözüm olanağı düşünülmüş durumda.

Türkiye’de E-Şarj İstasyonu Yok Denilecek Kadar Az

Ülkemizde elektrikli otomobil kullanımı neredeyse yok seviyesinde olduğundan dolayı, e-şarj istasyonu sayısı da son derece düşük. Dünyanın pek çok farklı ülkesinde aktif olarak kullanımda olmaları dolayısıyla, Google Haritalar servisine eklenen e-şarj istasyonu görebilme özelliği sayesinde global açıdan fark yaratılmış olacak.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/capture-28378266.jpg

Henüz Türkiye’de hizmet veren e-şarj istasyonu çok çok düşük seviyede olsa da ilerleyen zamanlarda değişen ve gelişen teknolojiye uyum sağlamasıyla Google Haritalar servisi tarafından sunulan yenilik önem kazanacak.

Google Haritalar Servisi E-Şarj İstasyonlarına Dair Bilgi Veriyor

Google Haritalar servisi için eklenen yeni özelliklerden biri olan e-şarj istasyonu yerlerinin gösterilmesiyle beraber yol tarifinin yanı sıra istasyona ait olan bilgiler de sunuluyor. Hangi tip bağlantıların mevcut olduğuna dair ve buna ek olarak ne kadar süre içerisinde şarjın gerçekleştirileceğine dair bilgilerin görülmesi son derece kolay olacak.

Elektrikli araç kullanıcıları için en yakın şarj istasyonunun bulunabilmesine yönelik olarak eklenen özellikle beraber Google Haritalar servisi daha çok alana yayılıyor. Dünyanın en çok kullanılan hizmetlerinden biri olarak ön plana çıkıyor olmasıyla beraber Haritalar seçeneğindeki yeni özellik, kullanıcıların hayatını daha kolay hale getirecek. E-şarj istasyonlarının öneminin arttığı zamanlar için özellikle, günümüzdeki haline göre çok daha gelişmiş halde olması muhtemel.

Google Haritalar Uygulamasına Önemli Bir Özellik Gelecek!
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...