Android akıllı telefon kullanıcılarının sayısı artış göstermeye devam ediyor. Platformun sunduğu çok sayıda ayrıcalık bulunuyor olmasıyla beraber, kullanıcılar tarafından merak edilen de birçok önemli nokta mevcut. Android’de yanlışlıkla silinen bazı dosyalar olabiliyor. Hatayla silinen dosyaların geri getirilebilmesinin kolay yolu var.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/android-197349.jpg

Sadece hatalı şekilde yapılan silinmeler değil, aynı zamanda akıllı telefonla alakalı olarak sorun yaşanarak dosyaların kaybolması durumunda da program kullanımıyla geri getirme işlemi yapılabiliyor. 7-Data Recovery uygulaması sayesinde Android’de silinen dosyalar için geri getirme işlemi mümkün.

Hangi Dosyalar Geri Getirilebilir?

7-Data Recovery uygulaması, çok yönlü olarak dosyaları bulabilme avantajını beraberinde getiren özelliktedir. Android akıllı telefonlar için silinen resim, video, rehber ve uygulama gibi en gerekli olan dosyaların tamamını bulmada ön plana çıkar. Basit şekilde kullanıma sahip olmasının yarattığı farkla beraber, en kısa süre içerisinde dosyaların bulunabilmesine olanak sağlar.

Basit arayüzü, dosya kurtarmayı zorlu bir işlem olmaktan çıkararak her kullanıcının gerekli olan adımları tamamlayarak silinen veya kaybolan dosyalarını bulabilmesinde ön plana çıkar özelliktedir.

Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirme İşlemi

Uygulamanın kullanımı için öncelikli olarak Hata Ayıklama Modu’nun etkinleştirilmesi gerekliliği bulunuyor.

Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri  > USB Hata Ayıklama Modu etkin hale getirilmesiyle beraber gerekli olan izin verilmiş olur.

Etkinleştirme işleminin gerçekleştirilmesinden sonra 7-Data Recovery ‘i başlatın.

Aşağıdaki adımları takip ederek uygulama sayesinde geri getirme yapabilmeniz mümkün:

1-Açılış ekranı farklı opsiyonları sunar özellikte olmakla beraber, sadece mobilde kullanılacağından “Android Kurtar” adlı seçimle devam edilir.

2-Telefonun ilk olarak sürücüsünün bulunmasına olanak sağlayan program, gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesine yönelik olarak diğer adımlar için başlangıcı hazırlamış olur.

3-Android akıllı cihazda detaylı taramanın yapılmasının ardından, klasörler ekranda görülebilmesi mümkün olur.

4-Klasörler içersinde birbirinden farklı seçeneklerin bulunabilmesi mümkün. Kurtarılması istenen dosyaların yanında kutucuk işaretlenerek “Kaydet” butonuyla işleme devam edilir.

5-Kurtarılması istenen dosyaların hangi klasöre kaydedileceğinin seçiminin yapılmasının ardından “OK” seçeneğine basılarak, kurtarma işlemi başlatılır.

İşlemin tamamlanma süresi, kurtarılması istenen dosyaların sahip olduğu boyutlara göre tamamen değişkenlik gösterir. Eğer kaybolan veya silinen dosyalar bulunuyorsa, geri getirmek için biçimlendirme işlemi yapılmadan 7-Data Recovery uygulamasının kullanılması gerekir. Dosyaların ilk haline ulaşabilmeye olanak sağlayan seçenekten faydalınılmasıyla beraber, kurtarılması istenen dosyaların tamamı bir arada kolaylıkla bulunabilme avantajına sahip olur.

Android’de silinen dosyaları nasıl geri getiririm diye merak eden herkes için kolaylıkla gerçekleştirilebilecek olan işlem sayesinde, hiçbir zaman vakit kaybetmeye gerek olmaksızın istenen tüm dosyalar geri getirilebilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/androidpit-best-backup-apps-15-93315382.jpg

Hangi Android Akıllı Telefonlarda Geçerlidir?

Uygulamanın kullanılması tüm Android akıllı telefonlar için geçerliliğe sahiptir. 7-Data Recovery uygulamasının sahip olduğu kullanılabilirliğin yüksek seviyede olması sayesinde hiçbir zaman vakit kaybı olmaksızın kolay kullanım gerçekleştirilmesi noktasında avantaj sağlar. Herkesin dosyalarını geri almasına yönelik tasarlandığından dolayı hiçbir zaman zorluk çıkarmaz.

Android Telefonlarda Silinen Dosyalar Nasıl Geri Getirilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...