İnternetten alışveriş yapmak günümüzde çok sayıda bireyin tercih ettiği yöntemlerin başında geliyor. Aranılan her ürünün kolaylıkla bulunabilmesinin yanı sıra aynı zamanda çok daha hızlı kullanımının bulunuyor olması internet alışverişinin ön plana çıkan özellikleridir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/neta-41562593.jpg

Kredi kartı kullanarak ödemenin yapılabilmesi olanağının bulunduğu internet alışverişleri, her zaman etkileyici kullanımı beraberinde getiren özelliklere sahip. Güvenli alışveriş yaptığından emin olmak isteyenler için kredi kartlarının bilinçli kullanımı büyük öneme sahip oluyor. Doğru kullanımıyla büyük avantajları beraberinde getiren internet alışverişi, güvensiz olarak kullanıldığındaysa istenmeyen sonuçları oluşturabiliyor.

İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Güvenilir Siteler Tercih Etmek

İnternetten alışverişte güvenilir sitelerin tercih edilmesi, dijital ortamda güvenliği sağlayan özelliktedir. Kredi kartı bilgilerinin çalınmasına karşın kullanıcı gizliliğini ön planda tutan farklarıyla beraber güvenilir sitelerin tercih edilmesi önem arz eder.

SSL Sertifikalı Adresler

SSL sertifikası bağlantının doğruluğunu beyan eder. Günümüzde online alışveriş sitelerinin her biri için bağlantı doğrulamasının sağlanmasında etkili bir seçenektir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/online-63542802.jpg

3D Secure Kullanımı

3D Secure, internet üzerinden yapılan alışverişlerde ek katman olarak tanımlanan özelliktir. Güvenliği artırmak amacıyla geliştirilmiş olmasıyla beraber onayın gerçekleştirilmesi aşamasında telefon doğrulaması istenir.

GET Sistemi

İnternetten kartla alışverişlerin gerçekleştirilmesi aşamasında GET sistemi tercih edilebilecek en avantajlı seçeneklerden birisi olarak ön plana çıkar. Yatırılan paranın kullanıcıdan önce sitede tutulması ve sonrasında onaydan sonra satıcıya geçmesine olanak sağlar. GET sistemi özel olarak satıcılar bulunduran sitelerde kullanılabilir.

İnternette Güvenli Alışveriş Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...