Apple ürünlerine talep dünya çapında oldukça fazla olduğu gibi Türkiye’de de pazar payı oldukça yüksek. Ancak TL karşısında yükselen kurla birlikte gelen zamlar, Apple için çeşitli sorunları da beraberinde getirmişti.

Şirket tarafından dünya çapında yapılan satış fiyatlarıyla TL fiyatları arasında epey yüksek birim değer farkı bulunuyor olması, satışlarda düşüş yaşanmasına sebep olmuştu. Kur hareketlilikleri ve zam sadece iPhone için değil aynı zamanda Apple markasına sahip tüm ürünler için geçerliydi.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/appleindirim-64638789.jpg

Apple tarafından düzenlenen etkinlikte tanıtılan yeni iPad Pro, Mac Mini ve Macbook Air modellerinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Şirket tarafından güncellenen fiyatlarla beraber, indirim getirildi. Dolar/TL kurunun düşüş göstermesinin yanı sıra fiyat politikasının değişmesi, yeni iPad Pro, Mac Mini ve Macbook Air ürünlerine olan talebi artırabilir.

Resmi Web Sayfasından Duyuruldu

New York’ta düzenlenen özel bir etkinlik ile yeni ürünlerini tanıtan dünya teknoloji devi, resmi web sayfasında güncellemeye gitti. Türkiye fiyatlarında yapılan indirimlerle beraber çok sayıda tüketiciye maliyet oranları daha düşük seviyede alım fırsatı sunuluyor.

Yaşanan kur dalgalanmaları nedeniyle ciddi derecede artan fiyatlar Türk tüketiciler tarafından yoğun eleştiri almıştı. Apple’ın sadece yeni ürünlerinde değil aynı zamnada iPhone, Mac ve Watch gibi popüler birçok ürününde fiyatların aşağıya çekilmesi memnun edici gelişmeler arasında.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/appindirimli-47276066.jpg

İndirim %10 Seviyesinde

Apple indirim yaptığı teknoloji ürünlerinde yaklaşık olarak yüzde 10’luk bir düşüş sağladı. Yapılan indirimle birlikte; Türkiye fiyat etiketi 7499 TL olan iPhone 8 Plus 6699 TL seviyesine indi. iPhone 8 ise 6499 TL’den 5799 TL fiyatıyla satışa sunuluyor. Daha pek çok Apple ürününde mevcut olan fiyat seviyesindeki geriye çekilmeleri şu an için sabitlenmiş durumda. Kur dalgalanmalarının etkisiyle daha fazla düşüş yaşanıp yaşanmayacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Her ürün indirime girmemiş olsa da, en çok tercih edilen Apple markalı seçeneklerin değerlendirilerek avantajlı fiyatlardan yararlanabilme olanağı mevcut.

İndirim Yapılan Apple Ürünleri

 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPad 9.7 32 GB
 • iPad Pro 10.5 64 GB
 • Apple Watch Series 3
 • Apple Watch Series 4      
 • Apple TV 4K           
 • Airpods
 • 13 inç Macbook Air
 • 21.5 inç iMac
 • iMac Pro olarak sıralanıyor.

Apple Türkiye’de Pazar Payını Artırma Hedefinde

Yaptığı indirimle birlikte Türkiye pazarındaki yerini kimseye kaptırmama hedefine sahip olan Apple, şu an için oldukça etkin bir konumda. Tüketicilerin indirim avantajına verecekleri satın alım tepkisi en çok merak edilen konuların başında geliyor. Satış oranlarına direkt olarak etki eden fiyatların gerilemesiyle beraber Türk tüketicilerin satın alım olanakları yükselmiş durumda. Ancak halen çok sayıda kullanıcı listede iPhone X’in de olmasını bekliyor. Henüz sadece yeni belli başlı ürünler ve belirlenen Apple ürünlerine yönelik olarak fiyatların düzenlendiği görülüyor olmasıyla beraber, ilerleyen zaman içerisinde fark yaratan seviyelerde değişimlerin görülebilmesi durumu söz konusu olabilir.

Apple'dan Türkiye Satış Fiyatlarına Özel İndirim Geldi
4.4545454545455 TOPLAM 11 OY
ÖNE ÇIKANLAR
  YORUMLAR (0)
  Yorum Yaz...