Erişim engellemelerinin artması ile VPN kullanımı da yaygınlaşıyor. Bu durumu fark eden VPN Hizmet sağlayıcısı firmalar ise ülkemize özel kampanyalar uygulayabiliyor. Virtual private network bilinen ismiyle VPN, internete bağlanılan yerin konumunu değiştiriyor ve uzaktaki bir ağa sizi bağlıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/microturk-vpn-41013035.jpg

VPN kullanımı zorunlu hallerde olduğu gibi bazı durumlarda şirketlerin kendi merkezlerindeki internet ağına bağlanmak gerekebiliyor. Her iki durumda da VPN nasıl çalışır sorusu kullanıcılar tarafından merak ediliyor. 
VPN uygulamaları bir çok teknolojiyi bir arada kullanır ancak temel anlamda bilgisayarınızı fiziksel konumu yerine başka bir ağa tünel açması ile çalışır. Tünel içinde yapılan işlemler şifrelidir ve dışardan asla gözükmez. Uzman kişiler şifreli veri akışını fark etse de içeriğini göremezler. VPN sanal ağ bağdaştırıcısı görevi görür ve size yeni bir IP numarası verir.

VPN Nasıl Kullanılır?


Şirket ağına erişmek için kullanılan VPN sistemleri için mutlaka yöneticiniz ile görüşmeniz gerekir ancak diğer durumlarda Vpn nasıl kullanılır sorusu oldukça basit çözümler içerir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/shutterstock-691867576-81346920.jpg
Akıllı telefonunuzdan ya da bilgisayar üzerinden indirilen VPN sistemleri ücretli ya da ücretsiz olabilir. Bu uygulamalar bilgisayarınızda yönetici hakları talep edecektir çünkü sisteme bir sürücü eklentisi ile çalışabilmektedir. Oyun için indirilen VPN uygulamalarında ise oyun sistemini bilgisayar içerisinde bulmalı ve VPN sistemini tanıtmalısınız ardından oyunları yeni tanıtılan sistemler üzerinden oynayabilirsiniz.

VPN Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 2 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...