PlayStation 4 kullanıcıları tarafından uzun süredir beklenen yeni yazılım güncellemesi 6.02 sunuldu. Konsol deneyimini bir üst noktaya taşıma odaklı olarak geliştirilen yazılım güncellemesinde pek çok farklı detay bulunuyor. Merakla beklenen içeriğiyle beraber, PS4 kullanımda yaşanabilecek sorunların tamamının giderilmesine yönelik olarak çeşitlendirilmiş çalışma anlayışına sahip.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/ps4-pro-yoshida-future-update-not-easy-19972296.jpg

PS4 Yazılım Güncellemesi 6.02 Ne Değişiklikler Sunuyor?

Beta sürecinin uzun sürmesinin ardından çok sayıda PS4 kullanıcısı Sony için kızgınlığını sosyal medyadan dile getirmişti. Beklenen 6.02 sürümünde özellikle yapılan iyileştirmeler, beklentileri karşılar seviyede. PlayStation 4 kullanıcıları için son derece can sıkıcı bir sorunun çözümlenmiş olması da yeni güncellemenin en avantajlı noktalarından biri olarak ön plana çıkıyor.

iOS ve Android işletim sistemlerine yaşanan soruna benzer bir sorun olarak yaşanan karmaşık karakterli mesaj alımın hatası PS işletim sistemine doğrudan etki etmişti. Yeni yazılım güncellemesi sayesinde ortadan tamamen kaldırılıyor olmasıyla beraber, kullanıcılar çok daha stabil bir kullanım olanağına sahipler.

Performans açısından da geliştirmeye sahip olan PS4 6.02 sürümüyle beraber oyun deneyimi en özel seviyede yaşanacak. Kullanımda ortaya çıkan küçük sorunlara yönelik olarak yapılan iyileştirmelerle beraber yeni yazılım daha iyi bir PlayStation deneyimini yaşatabilmek üzerine kurulu olduğunu her detayıyla göstermeyi başarır seviyede.

Tüm sistem iyileştirmelerinin yanı sıra uzun süredir beklenen PSN ID değişim işlemine yönelik olarak herhangi bir değişiklik 6.02 yazılım güncellemesinde yok.

Güncellemede olması en çok beklenen özelliklerden biri olan PSN güncellemesine yer verilmemesi, farklı bir güncelleme olabileceğinin de işaretçisi olabilir.

Sony tarafından geliştirilen yeni yazılım güncellemesinin yüklemesi zorunlu. Yüklenmediği durumda online oyun keyfi yarıda kalacak.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/ps4-6-02-guncellemesi-yayinlandi-3815176.jpg

PS4 için Sunulan 6.02 Güncellemesinin Boyutu Ne Kadar?

Yaşanan yazılımsal sorunların iyileştirilmesine yönelik olarak yapılan güncellemede 447 MB olarak belirlenmiş durumda. Sony cephesinden her zaman olduğu gibi sistem performansının daha iyi hale getirilmesine yönelik olarak kullanıcılara sunulan yeni güncellemeyle beraber üstün bir deneyimin yaşanması bekleniyor. Sistemle alakalı kullanıcıların canını sıkan tüm sorunların şimdilik yeni güncelleme sayesinde daha iyi getirilmiş olmasıyla beraber, sistem kullanımıyla beraber güncellemenin neden özel olduğu netleşecek.

PS4 için sunulan 6.02 güncellemesi için boyutun düşük seviyede olmasıyla beraber, her kullanıcının kolaylıkla gerekli değişimi yapabilmesine odaklanılıyor. Online oyun deneyimini yaşayabilmek için yüklemesi zorunlu olan yeni sistem güncellemesinin üzerine yeni bir güncelleme gelip gelmeyeceğine dair henüz net bir ipucu yok. Ancak kullanıcılar tarafından en çok beklenen yeniliklerden biri olan PSN ID değişimini içeren bir güncelleme geleceğine dair çok sayıda söylenti mevcut.

6.02, şimdilik PS4 için gerekli olan iyileştirmelerin tamamını en özel seviyede sunuyor olarak gözüküyor. En çok yaşanan hataları gideriyor olmasıyla beraber kullanıcılar çok daha sorunsuz bir sistem performansına sahip olarak oyun deneyimini yaşayacaklar.

PS4 6.02 Güncellemesi Yayınlandı!
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...