YouTube, reklamlarla ilgili algoritmasını iyileştirdi. Reklam sisteminde güncelleme yapan YouTube, yeni algoritmanın kullanıcıya daha doğru reklamlar sunacağını bunun da verimliliği arttıracağını söylüyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/youtube-reklam-sisteminde-guncelleme-yapti-2-76594017.jpg

YouTube'un yeni reklam algoritmasının yönergeleri daha doğru bir şekilde yansıtması bekleniyor. Ağustos ayından bu yana geliştirilen sistemin eski sisteme oranla reklam verimliliğini yüzde 30 arttıracağı söyleniyor. Artık milyonlarca video daha fazla para kazandıracak gibi gözüküyor. Bu güncelleme YouTube içerik üreticilerini de sevindirmiş durumda.

YouTube yetkilileri, Ağustos ayında içerik üreticileri için manuel bir itiraz süreci sistemi başlatmıştı. Yeni algoritmanın bu süreçten etkilendiğini, yaklaşık 3 aylık bir süre boyunca insanlardan gelen geri bildirimlere göre yapılandırıldığını belirtti.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/youtube-reklam-sisteminde-guncelleme-yapti-3-30122538.jpg

YouTube yetkilileri, yayınladığı makalede sistemin iyileştirildiğini ancak yüzde yüz mükemmel olmadığını vurguladı. Yani içerik üreticilerinin yaşadıkları sıkıntıları manuel olarak bildirmeleri sisteme katkı sağlamaya devam edecektir. Son güncellemenin, içerik üreticileri için bir katkısı daha oldu. Bu da hangi videolar para kazanmak için daha uygun vb. verileri daha iyi analiz etmelerini sağlayarak doğru adımlar atmalarına yardımcı olacak.

YouTube, Reklam Sisteminde Güncelleme Yaptı
4.8 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...