Sony tarafından geliştirilen Play Station oyun konsolu konseptinin son üyesi olan PS4, dünya genelinde çok sayıda oyuncunun tercih ettiği başarılı bir teknolojidir. Yazılım güncellemelerinin belirli süreçler içerisinde performansın artırılabilmesine yönelik olarak getiriliyor olmasıyla, fark yaratan sonuçları elde edebilmek de mümkün oluyor.  

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/psn-62972054.jpg

PSN (PlayStation Network) üyeliğine sahip olanlar, Play Station 4 için her zaman güncelleme işlemlerini aktif olarak gerçekleştirebilme avantajına sahip olurlar. Cihazın ilk olarak internet bağlantısının kurulmasının ardından PSN hesabıyla giriş yapılarak yazılım güncellemeleri ekranına kolaylıkla ulaşılabiliyor.

Adımların izlenmesiyle beraber kolaylıkla gerçekleştirilebilecek olan yazılım güncellemesi sonucunda, en son sürümün başarıyla kullanılabilmesi avantajı mümkün hale gelir.  

PlayStation 4 Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

İlk adım olarak PSN hesabına girilir ve “Ayarlar” bölümüne erişim sağlanır.

“Ayarlar” seçeneğinde yer alan “Sistem Yazılımı Güncelleme” butonuna tıklanır.

Komutun verilmesinin ardından PS4 yazılım güncelleme işlemlerine otomatik olarak başlar. Güncelleme tamamlanana kadar cihazın kapatılmaması gerektiği gibi bağlantı da aktif olarak korunmalıdır. İşlemin tamamlanma süresi boyunca herhangi bir sorun oluşmaması durumunda kolaylıkla tamamlanabilmesi avantajı elde edilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/str-38360151.jpg

PlayStation 4 Yazılım Güncellemesi Ne Kadar Sürer?

Yazılımın güncellemesi işlemi her kullanıcı için farklı süreler içerisinde tamamlanabilir özelliğe sahiptir. İnternet hızının seviyesine bağlı olarak süre değişimlerinin görülebilmesi mümkündür. PS4 yazılım güncellemesinin kesintisiz olarak devam ettirilmesi durumunda işlem başarıyla sonuçlanır. Güncelleme sonrasında ekstra olarak işlem yapılması gerekliliği bulunmaz.

 

Play Station 4 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...