Play Store, tüm Android platformu kullanıcıları tarafından çeşitli uygulamaların yer aldığı popüler bir mağazadır. Ülke değişim gerekliliğine ihtiyaç duyan kullanıcılar için farklı yöntemlerin tercih edilebilmesi mümkündür. Google Play ile alakalı ülke sorunu yaşayanlar için özellikle değişim zorunlu hale gelmiştir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/google-play-store-71519899.jpg

Pratik bir şekilde değişimlerin yapılabilmesine yönelik olarak tüm yöntemler aktif olarak tercih edilebilirler. Google Play için ülkenin değiştirilmesi gerekliliği, genellikle indirilemeyen uygulamalar için gereklidir. Google Play Store “bu öğe ülkenizde kullanılamıyor” şeklinde çıkan hata yöntemlerin tercih edilmesiyle beraber tamamen ortadan kaldırılabilir durumda olur. Her Android telefonda gerçekleştirilebilir olan ülke değişimi sayesinde pratik bir çözüm üretilmiş olur. Uyarının her çıktığı zaman aşağıda yer alan tercihlerin yapılması sayesinde değişim sağlanır. Aksi takdirde hiçbir şekilde erişim olmaz.

Google Play Store için Ülke Değişimleri Nasıl Yapılabilir?

1-VPN

VPN kullanım sayesinde bulunulan ülkeden farklı bir ülke IP’si üzerinden erişimin sağlanabilmesi mümkündür. Kolay erişime olanak sağlayan özellikte olan VPN sayesinde yasaklamaları tamamı ortadan kaldırılır. Hem hızlı hem de kolay şekilde sağlanan erişim sayesinde uyarı da alınmaz. VPN ile ülke değişimini sağlamak oldukça basit ve kolaydır. Her zaman uygulama tercih edilmesi sayesinde kolaylıkla IP adreslerinin değiştirilebilmesi olanağı sunulur.

2-Root

Root atılan Android telefonların tamamında uygulama kullanımı sayesinde ülke değişimin gerçekleştirilmesi mümkündür. Türkiye’de aktif olarak bulunmayan seçeneklerin tamamına bu sayede Google Play üzerinden ulaşılabilmesi sağlanır. Engellemelerin her biri bu sayede aşılarak indirmelerin kolaylıkla gerçekleştirilmesi ayrıcalığı da elde edilir. Root yöntemi Android telefonlar için değişim yaşanmasına sebep olduğundan dolayı, bu yöntem fazla tercih edilmemektedir.

3-VPN ve ROOT Olmadan Değişim

Google Play Store üzerinden ülke değişim yapmak isteyenler için VPN ve Root olmadan kolaylıkla işlemlerin yapılabilmesi mümkündür.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/1430295890377-90685222.jpg

Bölge değişiminin yapılmasında izlenecek olan adımlar:

1-Android telefonda Play Store açılır

2-Sol menü üzerinden “Hesap” adlı seçenek tercih edilir

3-Ülke değiştirme seçeneğine erişimi bulunanlar için “Ülke ve Profiller” adlı kısım bu alanda ekranda gözükür

4-Ülke seçeneğine dokunarak Türkiye’den farklı bir ülkenin tercih edilebilmesi sağlanır.

Değişim aşamasında onay ekranının geldikten sonra mesaj onaylanarak bölge değişimi kolaylıkla tamamlanmış olur. Türkiye haricindeki tüm dünya ülkeleri seçilebilir. Yapılacak olan seçimde, diğer ülkenin de erişime açık olması gerekir. Aksi takdirde yine aynı hata mesajının alınabilmesi olasılığı söz konusudur.

Google Play Store Ülke Değişimi Her Zaman Gerekli midir?

Google Play Store üzerinden her zaman ülke değişimi gerekli veya zorunlu değildir. İndirilecek olan uygulamaların kullanılamaz durumda olmasına yönelik olarak ülke değişiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Sadece belli başlı seçenekler için bu durumun mevcut olması nedeniyle sorun yaşanmadan kolaylıkla kullanımının sağlanması avantajı bulunur. Ülke değişimi yapıldığı andan itibaren IP adresiniz seçilen ülkeye göre belirlenerek uygulama yapılır.

Google Play Store Ülke Değişim Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...