Erişim sağlanamayan sitelere giriş yapılmak istendiği durumlarda DNS değişiklikleri zorunlu olarak gerçekleştirilmelidir. Akıllı telefonlarda ağ ayarlarının özel seçilebilir durumda olması sayesinde Android’de DNS değişimlerinin her zaman aktif olarak tamamlanabilmesi ayrıcalığı sunulmuştur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/andro-78208375.jpg

DNS değiştirmek isteyen ancak bu konuda bilgisi olmayan Android telefon kullanıcıları için işlemler zorlu olabilir. Çeşitli sebepler dolayısıyla yapılmak istenen değişimlerin kısa süre içerisinde tamamlanabilmesini sağlamaya yönelik olarak takip edilecek adımlar sayesinde hiçbir engelleme sorunuyla karşı karşıya kalmadan kolaylıkla DNS’in istendiği şekilde ayarlanabilmesi avantajı elde edilir.

Android DNS Değiştirmek için İşlem Adımları

Android işletim sistemli akıllı telefonların tamamında olduğu gibi tabletlerde de aktif olarak takip edilecek olan işlemler fark yaratır. Adımların her biri kolaylıkla tamamlanabilir durumda oldukları gibi aynı zamanda hızlı erişim olanağını elde edebilmede etkili olurlar.

1-İlk olarak “Ayarlar” menüsü açılır

2-“Wi-Fi” veya “Kablosuz” adlı seçenek tercih edilir

3-Sonrasında bağlı olunan ağa dokunularak “Ağ Ayarlarını Yönet” seçeneği tercih edilir

4-“Gelişmiş seçenekleri göster” adlı seçenek tercih edilmesinin ardından gelen menü üzerinden “IP Ayarları” kısmı “Statik” olarak ayarlanır

5- DNS 1 adlı alana’e 8.8.8.8, DNS 2 alanınaysa 8.8.4.4 yazılır. Farklı DNS adresleri de yazılabilir tercihe bağlı olarak

6-Son işlem olarak “Kaydet” denildikten sonra işlem tamamlanmış olur.

Erişim engeli bulunan adreslere giriş yapabilmeyi sağlayan Android DNS değişimi sayesinde, kolaylıkla istenilen web sitelerinin ziyaret edilebilmesi avantajı bulunur.

Değişimlerin her akıllı telefon modeli ve tablet modeli için gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Android tabanlı cihazların her birinde kolaylıkla tamamlanabilen özellikte olmasıyla beraber, yasaklı siteler için de ekstra VPN kullanımına gerek kalmadan erişim elde edilir.

Android’de DNS Değişimi Zararlı mıdır?

DNS değişimi herhangi bir şekilde akıllı cihazlara zarar vermez. Erişim engeli bulunan adresler için servis sağlayıcılar tarafından belirlenen DNS’ler üzerinden erişimin gerçekleştirilebilmesine olanak sağlanır. Ziyaret edilen web siteleri dünyanın tüm lokasyonları üzerinden hizmet veriyor olabilirler. Kolaylıkla işlem adımlarının gerçekleştirilebilir durumda olmasını sağlayan özellikteki Android DNS değişim işlemleri yüksek seviyede fark yaratan olanakları beraberinde getirme ayrıcalığını sunar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/android-wi-fi-hotspot-cw-800x500-c-95271045.jpg

Android’de DNS Değişiminin Avantajları Nelerdir?

Stataik IP’ler üzerinden erişim sağlanmaya çalışılırken yaşanan engellemelerin tamamen ortadan kaldırılabilmesi Android DNS ayarlarının yapılmasıyla beraber mümkün olur. Hem kolay hem de pratik şekilde gerçekleştirilebilen değişimler sayesinde hiçbir sorunla karşı karşıya kalmadan istenilen tüm web sitelerinin ziyaret edilebilmesi ayrıcalığı sunulur.

DNS değişimi sayesinde internete olan bağlantı hızının artırılabilmesi avantajı da bulunur. Engellemelerin kaldırılmasının yanı sıra her zaman hızlı bir bağlantı sağlama olanağını da beraberinde getirir. Android üzerinden yapılan erişimin farkını değişimler sayesinde kolaylıkla görebilmek mümkün olur. DNS değişiminin gerekli olduğu her zaman içerisinde kolaylıkla işlem adımlarının uygulanarak tercih edilen DNS’lerin kullanılabilmesi sayesinde fark yaratan sonuçlar alınır.

Android'de DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...