Samsung, Güney Kore’den başlayarak tüm dünyayı etkisi altına almış bir teknoloji markası olarak ön plana çıkıyor. Akıllı telefonla başladığı sektörde elini güçlendirmeyi başarmasıyla beraber; akıllı televizyon ve son olarak da akıllı televizyon üzerine geliştirmelerde bulunmuştu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/sams-96240154.jpg

Giyilebilir teknoloji üzerine aktif olarak hizmetlerini devam ettirmek isteyen Samsung, akıllı ayakkabı üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Geçmişe dönüldüğünde Puma, 1986 yılındaki giyilebilir ayakkabısıyla beraber teknoloji açısından ön plana çıkıyordu.

Samsung Akıllı Ayakkabı için Patent Aldı

Yakın geçmiş zaman içerisinde Xiaomi markası akıllı ayakkabı üzerine çalışmalarını gerçekleştirmişti. Talep oranları beklentilerin altında kaldığından dolayı üretimi için tartışmaların odağında kalan akıllı ayakkabı sektörüne Samsung’un girmesi rekabeti artıracak.

 Sensörlü özelliğe sahip olacak Samsung’un yeni nesil ayakkabıları aynı zamanda anlık veri akışını da sağlamaya yönelik özelliklere sahip olması düşünülüyor. Adım sayma, kalori bilgileri ve diğer tüm detaylarıyla rekabete fark getirme hedefine sahip olan Samsung, standartların üzerine çıkabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/smartsh-99993812.jpg

Yakın zaman içerisinde aldığı patentiyle beraber halihazırda en iyisini sunma hazırlığında olan Samsung, yeni ürünü CES 2019 fuarında tanıtabilir.

Giyilebilir akıllı teknolojiler henüz net olarak hayatın içerisine yerleşmiş olmasa da, akıllı ayakkabı gibi gelişmelerle beraber daha fazla günlük hayata hitap eden sonuçların elde edilebilmesi mümkün hale gelebilir. Samsung’un satın aldığı akıllı ayakkabı patentiyle beraber, ürün tanıtımındaki başarı diğer markaların da bu sektörde aktif olmasını sağlamada etkiye sahip olacak şekilde tanımlanıyor.

 

Samsung Akıllı Ayakkabı Çıkarmaya Hazırlanıyor
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...