Akıllı teknoloji ürünleri her yıl, bir önceki yıla göre gelişim gösteriyor. Telefonların yanı sıra tabletler de aktif kullanım oranlarıyla beraber en çok tercih edilen ürünler arasında kendilerine yer buluyorlar. Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo, katlanabilir ekrana sahip tablet konseptiyle beraber heyecan verici bir gelişmenin altına imza atabilir!

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/1-86320509.jpg

Her yıl Lenovo tarafından düzenlenen teknoloji zirvesi Tech World'de katlanabilir özelliğe sahip tablet 2017 yılında ilk kez gösterime sunulmuştu. Motorola’yı satın almasıyla beraber akıllı ürünler geliştirme konusunda iddialı olduğunu gösteren Lenovo, katlanabilir ekrana sahip olan tabletleriyle beraber tekrar gündemde.

İlk kez Folio adıyla geliştirdiği konseptini kendi zirvesinde tanıtan Lenovo, bu tarihten itibaren 1 yıllık süre boyunca merakla beklenen teknolojiyi bir türlü sunmamıştı.

Bir süredir geliştirilmesi beklenen teknoloji ürünlerinden olan katlanabilir ekranlı akıllı cihazlar, yenilikçi tasarımın en çok öne çıkanları arasındalar. Lenovo tarafından geliştirilmeye devam eden konseptlerden biri olarak tanımlanan katlanabilir ekrana sahip olan tabletler, alışılagelmiş tablet deneyimini çok daha farklı seviyeye getirebilir.

Lenovo Katlanabilir Tabletleri Ne Zaman Satışa Sunacak?

Lenovo tarafından geliştirilen katlanabilir özellikteki tabletlerin satışa sunulma tarihiyle alakalı olarak net bir tarih henüz yok. Çok sayıda kullanıcı tarafından merakla bekleniyor olmalarıyla beraber en kısa süre içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen Lenovo katlanabilir ekranlı tabletler için muhtemel çıkış tarihi erkene alınabilir.

Bu iddiayı gündeme getiren en önemli nokta Güney Kore’den gelen rapor oldu. Bir süredir Ar-Ge çalışmalarıyla alakalı olarak açıklamalar yapan Lenovo için oluşturulan raporun, yeni nesil tablet teknolojisi hakkında olması bomba etkisi yarattı.

Raporda, LG tarafından geliştirilen 13 inç katlanabilir ekran panellerinin Lenovo’nun tabletlerinde kullanacağı bildirildi. Beklenmeyen hamlelerden biri olarak da ön plana çıkan bu durumda Lenovo ve LG işbirliği yapacak.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/2-60975576.jpg

Katlandığında dokunabilir klavyeli olarak dizüstüne dönüşmesi beklenen tabletin boyutlarınınsa makul seviyede olması beklentisi mevcut. 4:3 en boy oranıyla beraber pazara sunulabilecek özellikteki katlanabilir ekranlı tablet konsepti son derece fark yaratan bir görselliğe de sahip olacak.

Ekranların katlandıklarında kullanıcı deneyimlerinin düşmemesine yönelik olarak yapılan geliştirmelerle beraber, dayanıklılık ve kullanılabilirlik ön planda tutuluyor.

LG 2019 Yılının İkinci Yarısında Seri Üretime Geçebilir

2019 yılının ikinci yarısında LG, henüz geliştirilmekte olan özel ekran panellerinin seri üretimine başlayabilir. Lenovo da bu süre zarfında prototipini güçlendirme hedefine sahip. Katlanabilir ekrana sahip olan modellerin 2019 sonlarına doğru son halleriyle kullanıcılara sunulabilmesi olasılıklar arasında. Öte yandan Samsung ve Huawei de katlanabilir ekran konsepti üzerinde çalışmalarını yürütüyor.

Yeni nesil teknoloji için ilk adımı atacak olan firmanın merak konusu olmasıyla beraber, piyasada yer alan çok sayıda şirket birbiriyle yarış içerisinde. Alınacak olan sonuçlar ve yapılan geliştirmelerle beraber akıllı ürünlerde yeni bir dönemin başlangıcı oluşturulması bekleniyor.

Lenovo'dan Katlanabilir Ekranlı Tablet Konsepti
5 TOPLAM 2 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...