iPhone tasarımında her ne kadar yüksek seviyede çözünürlüğe sahip ekranlar kullanılıyor olsa da bazı durumlarda yetersiz kalabiliyorlar. iPhone için TV'ye bağlama seçeneklerinden yararlanılması sayesinde her zaman kolaylıkla kullanımın gerçekleştirilebilmesi mümkün olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/iphone-61886136.jpg

Bağlama seçeneği olarak tercih edilebilecek seçeneklerinden birbirinden farklı olarak sunulmuştur. Farklı iPhone modellerinde kullanılabilecek özelliğe sahip olan seçeneklerin tamamında başarılı şekilde ekrana bağlama olanağının bulunuyor omlası benzersiz ve fark yaratan seviyededir.

iPhone için TV'ye Bağlama Yöntemleri Nelerdir?

iPhone'u TV'ye Kablolu Bağlama Seçeneği (HDMI)

TV'ye bağlama işlemi için kullanılabilecek en pratik yöntem HDMI bağlantısıdır. Hızlı ve kolay kullanılabilir özellikte olması sayesinde çok sayıda kişi tarafından tercih edilen bir yöntem olarak fark yaratır. 1080p ekran çözünürlüğüyle büyük TV ekranlarından oyun oynayabilme avantajını elde edebilmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda internette dolaşma ve film izleme gibi çok sayıda keyifli seçenekten de yararlanılabilmesi mümkündür.

iPhone'u TV'ye Kablosuz Bağlama

Kablo olmadan iPhone'u TV ekranına kablosuz olarak bağlayabilmek de mümkündür. Kullanıcılar için sunulan kabloya gerek kalmadan bağlantı sağlayabilem avantajı sayesinde fark yaratan  çözüm üretilmiş olur. Ancak bunu yapabilmek adına Apple TV satın almak gereklidir. Lightning Adaptörüyle birlikte HDMI üzerinden normal bağlantı yerine "kablosuz  bağlantı" kurulumu tercih edilmelidir. Apple TV için ekstra ücret ödenmesi gerekliliği mevcut olduğundan dolayı genel itibariyle diğer seçeneklerden fiyat farkı olmaksızın yararlanabilme ayrıcalığını tercih etmek kullanılır.

iPhone'u Smart TV'ye Yansıtma

Smart TV'ye sahip olan herkes için iPhone ile bağlantı gerçekleştirebilme olanağının sunuluyor olduğu bilinmelidir. Akıllı televizyonlarla arasında kurulacak bağlantıyla beraber video, müzik ve fotoğrafların tamamının yansıtılabilmesi mümkündür.   iPhone kullananlar için TV'ye yansıtma seçeneği olarak hem kolay hem de bir o kadar da fark yaratan bir seçenek olması sayesinde kısa süre içerisinde tamamlanabilmektedir. iPhone üzerinden TV'ye bağlantı gerçekleştirebilmede yansıtma seçeneğini kullanacaklar uygulama kullanmaları yardımıyla gerekli olan bağlantıyı gerçekleştirirler.

Apple platformunun sunduğu üç farklı bağlantı yönteminin bulunuyor olması sayesinde tercihe bağlı olarak bağlantı tamamlanır. Her yöntemin kendi özelinde farklı şekilde kullanılabilme olanağı bulunur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/tvapple-5239665.jpg

iPhone TV'ye Bağlantı Her Yöntemde Hızlı mıdır?

İphone TV'ye bağlantı için tercih edilen her yöntem direkt olarak aktarım sağlama olanağına sahiptir. Her yöntemde hızlı şekilde bağlantının gerçekleştiriliyor olması TV ile iPhone'lar arasında kesintisiz aktarımı sağlar.

Her kullanıcının istediği zaman içerisinde kullanabilmesine olanak sağlayan bağlantı yöntemleri sayesinde hiçbir zaman sorunla karşı karşıya kalmadan TV'ye görüntü kolaylıkla yansıtılır.

Tüm iPhone Modelleri için Bağlantı Sağlanabilir mi?

iPhone 6 modellerinden itibaren seçeneklerin başarılı şekilde kullanılabilmesi mümkündür. Diğer modellerde bağlantı aşamasında çeşitli sorunların görülebilmesiyle karşı karşıya kalınması muhtemeldir. Tamamen kolay kullanıma yönelik olarak sunulan bağlantı seçenekleri arasından kullanıcılar kendilerine uygun yöntemi tercih etmeleriyle beraber büyük kolaylığa sahip olurlar.

iPhone, TV'ye Nasıl Bağlanır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...