Akıllı telefonlarıyla ve müthiş fiyat/performans oranıyla tanınan marka Xiaomi, sonunda milyonlarca kişinin beklediği bir adımı atıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/03/xiaomi-1-28513622.jpg

Uzun zamandır ABD'de satış yapması beklenen Xiaomi'nin yaptığı son açıklamalara bakılırsa bu konuda somut bir adım attığı görülüyor. Başkan Lei Jun, şirketin 2018 sonunda ya da 2019 başında ABD pazarına gireceğini söylüyor. Dünyanın en büyük akıllı telefon pazarlarından birisine girmek için geç kalan şirket, en azından artık resmi bir tarih verdi. Bu gelişme orada yaşayanlar için oldukça güzel görünüyor ancak Xiaomi için zorlu bir mücadele başlıyor.

Son dönemlerde ülkenin resmi istihbarat kurumları Huawei, ZTE gibi Çin merkezli firmaları oldukça zorluyor. Bu firmaların ürettiği akıllı telefonların bilgi sızdırdığını iddia eden FBI, CIA, NSA gibi kurumlar bunların arkasını henüz dolduramıyor olsa da bazı kitleleri etkilemeyi başarıyor. Bu iddiaların Xiaomi için de yapılacağı tahmin ediliyor. Bu kurumlar hatta Çin merkezli firmaların engellenmesini dahi istiyor.  Yani Xaomi'nin işi gerçekten zor. Global olarak baktığımızda ise Xiaomi'nin geleceği parlak gözüküyor. Son zamanlarda kendi satış mağazalarını kurmaya başlayan Xiaomi 2017 akıllı telefon pazarının beşinci sırasında yer alıyor.

Xiaomi'den Pazar Payını Arttırmaya Yönelik Büyük Adım!
4.2 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...