Fotoğraflar, birer hatıra olarak hayatın içerisinde yer alıyorlar. Android telefonlarda artan kamera gücü ve anlık olarak fotoğraf çekimlerinin başarıyla yapabiliyor olmasıyla, yedekleme kolaylığı da mümkün hale getirilmiştir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/android-43453323.jpg

Android telefon kullanıcıları, tüm modeller için fotoğraf yedeklemelerini başarılı şekilde yapabilme avantajına sahipler. Dakikalar içerisinde Google Fotoğraflar sayesinde cihazda yer alan tüm fotoğrafların yedeklenerek kaybolma gibi olumsuz durumların yaşanmasının önüne geçebilmesi mümkün durumdadır.

Android Telefonlarda Fotoğraf Yedekleme Adımları Nelerdir?

1-Mobil cihazdan Google Fotoğraflar uygulaması açılır

2-Sol üstte yer alan menü simgesi seçilir

3-Ayarlar > Yedekle ve senkronize et seçilir

4-Üst kısımda yer alan ilgili ayar açılır

Google Drive kullanılarak gerçekleştirilen yedeklemeler tamamen otomatik olarak yapıldığından dolayı ekstra işleme gerek olmaksızın Android telefon kullanıcılarına sunulur. Yedekleme ve senkronizasyon etkin olduğu durumda belirli aralıklarda otomatik olarak telefon taranarak sonrasında Google Drive yedeklemesinin gerçekleştirilebilmesi mümkün hale gelir. Yedekleme süreci bağlantı hızına göre değişkenlik gösteren sürede tamamlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/s9-94315872.jpg

Android telefonlarda fotoğraf yedekleme Google Drive bulut sunucu yerine bilgisayara veya USB belleklere de gerçekleştirilebilir.

Bilgisayara yapılacak olan aktarımlar saniyeler içerisinde gerçekleştirilebilir durumdadır. Kablo yardımıyla bağlantının oluşturulması sayesinde kolaylıkla işlemin kopyala-yapıştır sayesinde tamamlanabilme avantajı bulunur.

Android telefonlar için çok yönlü şekilde fotoğraf yedeklemelerinin gerçekleştirilebilir durumda olmasının farkını her zaman görebilmek mümkün durumdadır. Modellerde bulunan aktarım hızı her zaman cihazdan cihaza fark eder.

Android Telefonlarda Fotoğraf Yedekleme Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...