Rus hükümeti için çalışan bir grup hacker, NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı) çalışanının bilgisayarından gizli bir bilgi çaldı. Bu durum NSA (Ulusal Güvenlik Ajansı) tarafından tespit edilemeyen bir siber saldırıya sebep olabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2017/10/nsa-hack-1-60297638.jpg

Wall Street Journel tarafından yayınlanan habere göre bilgilerin çalındığı bilgisayar da Kaspersky Lab antivirüs yazılımı kullanıldığı açıklandı. Olay tam olarak netlik kazanmamış olsa da son zamanlarda düşüşte olan Kaspersky için ortaya çıkan bu olaylar, şirket için işleri daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

Bir çalışanın NSA'dan (Ulusal Güvenlik Ajansı) aldığı bazı verileri Kaspersky Lab antivirüs yazılımı yüklü olan kişisel bilgisayarında saklaması sonrasında bu durum oldu. Söylenenlere göre bu veriler NSA'nın (Ulusal Güvenlik Ajansı) yabancı bilgisayar sistemlerine girdiğinde kullandığı bazı kodları ve ABD ağ savunma sistemleri ile ilgili bilgileri içeriyor.

Her iki taraf için de kötü olan bu durum Kaspersky Lab'ın ne kadar güvenli olduğunu sorgulatıyor. Rus hackerların bu kadar basit bir şekilde verileri çalması Kaspersky için iyiye işaret değil. Şirket'in kötüye gittiği bu zamanlarda böyle bir olay yaşanmasının çok kötü olduğu aşikar.

Rus Hackerlar, ABD Ulusal Güvenlik Ajansından Bazı Bilgileri Çaldılar!
4.6 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...