WhatsApp, aldığı yeni karar doğrultusunda durumlarda reklam yayınlamaya başlayacak. Bu karar WhatsApp açısından bakıldığında ne kadar doğru bir karar olsada birçok kullanıcıyı da üzecek olduğu aşikar.

WhatsApp'ın uzun yıllardır nasıl para kazandığı tartışılan konular arasında. Bazıları WhatsApp'ın kullanıcıların verilerini analiz ederek, yasal olmayan bir şekilde bunları ticari firmalara sattığını söylerken, bazıları bu verileri Facebook ve Instagram'da doğru reklam gösterimi için kullandığını söylemekte. Bu konuyla ilgili birçok tartışma mevcut. Ancak bu konuda net bir açıklama söz konusu değil. Yani kimse tam olarak WhatsApp'ın nasıl para kazandığını bilmiyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/08/whatsapp-durum-ozelliginde-reklam-yayinlayacak-90895524.jpg

Nitekim WhatsApp alınan bilgilere göre "durum" bölümünde reklam ve tanıtımlar yayınlayarak net bir gelir kaynağı oluşturmuş olacak. Önümüzdeki yıl itibariyle gelmesi planlanan bu sistemin tam olarak detayları bilimesede WhatsApp'ın bu şekilde reklam göstermesi birçok kullanıcıyı üzecektir. Ancak hiç bir şekilde kullanıcıdan para talep etmeyen WhatsApp'ın da bir gelir kaynağı oluşturması şart ve bu doğrultuda baktığımızda aldıkları kararın çokta yanlış olduğunu söylememiz doğru olmaz.

Belki bu sistem geldikten sonra WhatsApp Plus gibi bir sistem gelir ve reklam görmek isteyemen kullanıcılar ufak bir ücret ödeyerek bu sistemi kullanırlar. Çok az detay bilinen bu durum biz kullanıcıları nasıl etkileyecek ve tam olarak neler değişecek önümüzdeki yıl hep beraber göreceğiz. Bu arada sizce Turkcell BiP mi? WhatsApp mı?

WhatsApp, Durumlarda Reklam Yayınlayacak
5 TOPLAM 6 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...