Instagram, dünya çapına hitap ediyor olmasıyla birlikte çok sayıda kullanıcının ilk tercihi olarak ön plana çıkar. Sosyal medya deneyimini en iyi seviyede yaşayabilme olanağını beraberinde getiren özelliğe sahip olması, fark yaratan ayrıcalıklarının başında gelir. Instagram’a yakın zaman içerisinde eklenen önemli seçeneklerden birisi de görüntülü arma özelliğidir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/ig-66130892.jpg

Android ve iPhone akıllı cihazları üzerinden Instagram görüntülü arama özelliğinin aktif olarak kullanılabilme avantajı söz konusudur. Her zaman kolaylıkla karşı tarafla bağlantı kurma ayrıcalığını sunuyor olması sayesinde aynı anda 4 kişiye kadar sunduğu destek sayesinde çoklu konuşmayı da destekler. Instagram’da görüntülü arama nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olmayanlar için, rehber sayesinde kısa süre içerisinde özelliğin kullanılabilmesi mümkündür.

Instagram’ın son sürümünü kullanan Android ve iPhone kullanıcıları için mevcut olan görüntülü arama özelliği, Instagram Direct üzerinden ulaşılabilir durumda. Tek dokunuşla görüntülü sohbetin kişiler arasında başlatılabilmesine olanak sağlayan dizaynı sayesinde mesajlaşmanın ötesine geçen kullanımı mümkündür.

Instagram Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Instagram’ın sunduğu görüntülü konuşma özelliği Instagram Direct üzerinden kullanılabilir durumdadır.

1-İlk adım olarak DM kutusu açılır. Video chat olanağı sadece bu alandan sunuluyor olması sayesinde, kolaylıkla erişimin sağlanabilmesi mümkündür.

2-Aktif olarak mesajlaşılan kişilerin yanı sıra görüntülü sohbet edilmek istenen kişilere de bildirimin gönderilmesi sayesinde hızlıca video chat özelliğinden faydalanabilmek mümkün olur.

3-Karşı tarafa gönderilen bildirimin onaylanması durumunda görüntülü arama başlatılır. Aynı anda en fazla 4 katılımcının yer aldığı konuşmalar oluşturulabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/insta-live-hed-2016-19105496.jpg

Instagram Görüntülü Konuşmanın Özellikleri

Karşı tarafla görüntülü konuşmaya olanak sağlayan özellik aynı zamanda çeşitli ayarlamaların yapılmasıyla daha farklı kullanılabilme konseptine de sahip olarak ön plana çıkıyor.

Görüntülü arama ekranı üzerinde kamera simgesine dokunulması durumunda karşı taraf sadece sesi duyabilme olanağına sahip olur. Mikrofon simgesine aynı şekilde dokunulmasıysa sadece görüntü aktarımını sağlar.

Konuşma yapılırken ön kamera veya arka kameranın kullanılabilmesi olanağı sunulur. Ekranın sağ üst kısmında bulunan oklar sayesinde geçiş kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Videolu arama ekranının sol üst kısmında yer alan simgeye dokunulması durumunda konuşma ekranı küçültülebilir.

Gelen görüntülü arama isteklerinin her birinin reddedilmesi için “Geri Çevir” seçeneğinin tercih edilmesi yeterli olacaktır. Kabul edilmediği müddetçe video chat’in başlatılabilmesi gibi bir olanak söz konusu değildir.

Aynı zamanda kişilerden her zaman gelebilecek istekleri reddetmek adına “Sessize Al” seçeneğinin de kullanılabilmesi mümkündür.

Instagram Görüntülü Arama Hemen Başlar mı?

Instagram’ın sunduğu en önemli seçeneklerden biri olan görüntülü arama, iki tarafın da onaylaması durumunda hemen başlar. Gönderilen bildirimi kabul eden tarafla beraber aynı anda video isteği gönderen aynı anda katılımcılar olarak görüntülü arama gerçekleştirirler. Tercihe bağlı ekstra kişilerin de sohbete eklenebilmesi olanağı bulunur. Toplamda 4 kişiye kadar sunulan destek sayesinde her zaman kısa süre içerisinde bağlantının gerçekleştirilmesi olanağı mümkündür.

Instagram Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...