Youtube, mobil kullanıcılar için özelikle çıkan reklamlarla beraber videoların izlenmesine kadar geçen sürede istenmeyen sonuçları ortaya çıkarıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/yt-31301369.jpg

Reklam videolarının engellenmesi mümkün ancak çok sayıda kullanıcı nasıl engellemeleri yapabileceği konusunda fikir sahibi değil. TikTok videoları başta olmak üzere diğer çok sayıda reklamın içerik öncesinde uzun sürelerden oluşan reklamları özellikle önemli bir sorun olarak tanımlanıyor.

Youtube içeriklerinin reklam gibi ekstra gereklilikler olmaksızın izlenebilmesi sadece reklamların engellenmesiyle mümkün oluyor. Akıllı telefon kullanıcılarının en çok talep ettiği seçeneklerin başında gelen engellemelerin yapılmasıysa son derece pratik. Uygulama kullanımıyla beraber tüm reklam modelleri engellenerek direkt olarak videoların izlenmesi mümkün hale geliyor. Uygulamaların yüklenerek tercih edilebileceği kullanım modeli her zaman kısa süreler içerisinde gerçekleştirilebilir durumdadır.

Youtube Reklamları Engelleme Programları

Youtube’da reklamların kaldırılmasına yönelik olarak geliştirilmiş uygulamaların mobil cihazlara yüklenmesiyle beraber Youtube platformunda yer alan reklamların tamamı engellenebilir hale gelir.

AdClear: Basit kullanıma sahip olan AdClear, tüm Youtube kullanıcıları için özel bir Youtube deneyimini sağlıyor. Herhangi bir reklam izlemeye gerek olmaksızın kolaylıkla videoların izlenebilmesi deneyimini yaşatan özellikte.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/ytsk-98927919.jpg

Adguard: Pratik ve hızlı reklam engelleyici olarak tasarlanan Adguard, kullanımıyla birlikte oldukça fark yaratan çözümlere sahip.

Adblock Plus: Videolar öncesindeki gereksiz reklamların engellenmesinde etkili bir uygulama olduğu gibi düşük boyutuyla da her zaman mobil cihazlar için aktif olarak tercih edilebilirliğe sahiptir.

 

 

 

Youtube Reklam Nasıl Engellenir?
5 TOPLAM 2 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...