Kripto paralar, dünyanın pek çok farklı noktasında aktif olarak kullanılıyor olmalarıyla beraber, güvenle saklanabilmelerini sağlayacak cüzdanlar büyük önem taşıyor. Teknoloji devi Sony bu konu üzerine çalışmalara başladı.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/sony-kripto-para-cuzdani-28288257.jpg

Blockchain teknoloji ve kripto paraların her geçen gün daha da popüler hale gelmesiyle beraber, yeni nesil teknolojiler geliştiren Sony resmen kripto para cüzdanı çıkaracağını duyurdu.

Tanıtılacak olan cüzdana dair henüz net bir bilgi yok. Ancak paylaşılanlara göre alışılagelmişin dışında işlevlere sahip olacağı biliniyor. Standart kripto para cüzdanlarının sahip olan özellik, kripto paraların saklanabileceği alanlar oluşturmak. Sony bunun dışına çıkarak daha gelişmiş bir teknoloji oluşturma hedefine sahip. 

Japonya’da tanıdık teknolojilerden olan IC teknolojisini de içerecek olmasıyla birlikte, kullanıcıların işini yüksek derecede kolaylaştırabilecek izlenimini en başından vermeyi başarıyor. IC teknolojisi, entegre devre olarak tanımlanabilecek olmalarıyla beraber kartlar üzerinde kullanılabilmek için uygun. Sony’nin kripto para cüzdanında mevcut olacak özellik sayesinde sadece online işlemlerde değil aynı zamanda hayatın içerisinde kripto paraların aktifliği artırılabilir.

Bütün Kripto Paraları Barındıracak

Sony tarafından üretilecek olan kripto para cüzdanının tüm kripto para birimlerini barındırabilmesi beklentisi mevcut. Bu sayede her birim için farklı bir cüzdan tercih etmek yerine kullanıcılar tüm değerlerinin tek noktadan kontrol edebilme avantajına sahip olacak.

Çoklu kripto para birimi desteğine sahip olmasıyla beraber standartları aşan teknolojisi dikkat çekici. Sony, geliştireceği yeni nesil kripto para cüzdanında her işlemin kolaylaştırılmasına yönelik olarak tasarımı şekillendireceğini açıklamasıyla beraber fonksiyonel anlamda çok daha farklı detayları da beraberinde getirebilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/sony-kripto-para-cuzdani-cikaracak-54167564.jpg

Güvenli Olacak

Kripto para barındırmak ve kullanıcıların işlerinin kolaylaştırmak adına tasarlanan konseptiyle beraber güvenlik açısından son derece etkili olacak. Kart şeklinde çıkarılması beklenen Sony kripto para cüzdanı dijital anlamdaki korumasının yanı sıra dayanıklılık anlamında da üst seviyede olacak. Günlük hayatta kolaylıkla kullanılabilir özelliklerinin tamamını pratik bir şekilde gösteren detaylara sahip.

Kripto paralarını hem güvenli hem de her zaman kullanabileceği şekilde saklamak isteyenlerin tercih edebileceği bir cüzdan olmasıyla beraber fark yaratacak.

Sony Kripto Para Cüzdanı Ne Zaman Çıkacak?

Japon teknoloji devi Sony tarafından yeni nesil kripto para cüzdanı için resmi duyuru yapılmış olsa da tarihe dair henüz net bir bilgi yok. Üzerinde çalışmaların devam ettiği bilinen cüzdan için muhtemel çıkış tarihi 2019 yılının ikinci çeyreği olabilir.

Kripto para dünyasında yaşanan ilerlemelere yenisini eklemek isteyen Sony, bu alanda bir ilke imza atabilir. Dijital varlıkların kullanılmasına yönelik olarak ABD dışında çok kapsamlı bir olanak bulunmuyor olmasının önüne geçilebilir.

Tüm dünya çapında aktif olarak dolaşımda olan kripto paraların, herkes tarafından kullanılabilir olmasını destekleyecek özellikteki kripto para cüzdanı sayesinde köklü değişimlerin yaşanabilmesi muhtemel. Çıkış tarihi merakla beklenen yeni kripto para cüzdanı için Sony’den ikinci bir açıklama yapması bekleniyor.

Teknoloji Devi Sony Kripto Para Cüzdanı Çıkaracak
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...