Facebook, milyarları bulan kullanımıyla beraber Türkiye’deki kullanıcılar için en sevilen sosyal medya adreslerinden biridir. Çok yönlü etkileşim sağlayabilmede ön plana çıkan Facebook’ta oldukça işlevsel seçenekler mevcut. İş arkadaşları, aile veya okul arkadaşları gibi birbirinden farklı gruplarda insanların birbirleriyle olan bağının sürdürülmesinde davet konsepti de mevcuttur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/fbg-66722142.jpg

Her ne kadar Facebook üzerinden davet gönderimi etkileşimi artırıyor olsa da, özellikle sürekli olarak gelen oyun istekleri can sıkıcı hale gelebilmektedir. Bir zaman sonra tüm bildirimlerin davetlerden oluşması, Facebook’u kullanmamaya kadar giden sonuçları oluşturabilir.

Kalabalık listeye sahip olanlar için özellikle oyun davetleri bitmek tükenmek bilmeyen noktaya gelebilir. Haber akışında da görülecek şekilde sürekli olarak Facebook oyunlarıyla karşı karşıya kalmak tam anlamıyla rahatsız edici şekilde tanımlanır. Oyun davetlerinin engellenmesiyle, Facebook kullanımı çok daha rahat hale gelir. Belli başlı ayarların gerçekleştirilmesi sayesinde hiçbir sorunla karşı karşıya kalmadan kolaylıkla davetler iptal edilir.

Facebook Oyun Davetlerini Engelleme

Facebook oyun daveti engelleme için öncelikli olarak Facebook açılarak hesaba giriş yapılır. Profil menüsünün sağ üst kısmında yer alan “ok” işaretine tıklayarak menü açılır.

Menünün açılmasının ardından “Ayarlar” adlı seçeneğe tıklanır.

Açılan Ayarlar menü ekranı üzerinde “Engelleme” tercih edilir.

Engelleme ayarları sayfası açıldıktan sonra oyun davetlerinin engellenebilmesi mümkündür. Tercihlere bağlı olarak yapılan engellemeler sadece belirli kişiler için uygulanabileceği gibi aynı zamanda oyunlar bazında tamamen engellemenin gerçekleştirilebilmesi de mümkündür.

Sürekli olarak davet gönderen Facebook arkadaşları için engelleme yapmanın mümkün olmasıyla, isim aratarak engellemelerin gerçekleştirilmesi olanağı da bulunur.

Facebook’ta engellenen oyun davetleri, tekrar gönderilmeye devam etmez. Hem direkt olarak kişiler için yapılan tercihlerle hem de oyunlar için yapılan tercihlerle kolaylıkla engellemenin gerçekleştirilebilmesi avantajı elde edilir. Sosyal medya kullanımında rahatsız edici içerikleri sürekli olarak görmek zorunda olmadan pratik şekilde engellemelerin tamamlanması sayesinde filtreli bir kullanım sunulur. Her kullanıcının basitçe gerçekleştirebileceği ayarlar olmalarıyla benzersiz birer seçenek olarak ön plana çıkar.

İstek gönderilen başlıca oyunlardan daha farklı seçeneklere kadar geniş kapsamlı aramanın yapılarak istenilen sonuçların elde edilebilmesi sağlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/facebook-connect-games-670x335-2734350.jpg

Facebook Oyun Engelleme Ayarları Uygulama Davetleri için de Geçerli mi?

İstenilen rahatsız edicilikten uzak sosyal medya deneyiminin yaşanmasına yönelik olarak ayarlar özelleştirilebilir durumdadır. Facebook için yapılabilecek oyun engellemeleri sayesinde sürekli olarak gelen bildirimlerden uzak kalabilme avantajı önemli derecede fark yaratan özelliktedir.

Oyunların yanı sıra uygulamalar için de gerçekleştirilebilecek engellemelerde mevcuttur. Aynı ekran üzerinden oyun tercihleri yerine uygulama seçimlerinin yapılmasıyla kısa süre içerisinde bildirimlerin tamamen deaktif durumda olduğu görülür. İstek gönderimi tamamen engellendiğinden dolayı yaşanabilecek olan olumsuz durumlarla karşı karşıya kalma sorunu tamamen ortadan kaldırılır. Uygulama davetlerinin tamamında da gerçekleştirilebilen engellemelerle kolaylıkla Facebook kullanım deneyimi artırılmış seviyeye getirilebilir durumda olur.

Facebook Oyun Davetleri Nasıl Kapatılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...