Android kullanıcılarının sayısı her geçen gün yükselmekle beraber, platformun sunduğu ayrıcalıklardan yararlanan sayısında da ciddi derecede artış görülür. Tamamen kendisine özgün detaylara sahip olmasının farkını özel seviyede yaşatmayı başarıyor olmasıyla her zaman en özel seçenekleri sunar.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/wifi-2-770x470-23902224.jpg

Türk kullanıcılar tarafından en çok merak edilen konuların başında gelen Android'de WiFi şifresi nasıl öğrenilir? sorusunun cevabıyla, root atmaya gerek olmaksızın kolaylıkla bilgi edinebilmek mümkün hale gelir.

Her bağlanılan WiFi için şifrenin unutulabilmesi söz konusudur. Android telefonlarda kayıtlı olan şifrenin görülebilmesi normal şekilde mümkün olmaz. Bir kaç adımın takip edilmesiyle başarılı sonuca ulaşılabilmesi avantaj sağlar.

Android Kayıtlı WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

Android telefonda kayıtlı WiFi şifresi görebilme yolları birbirinden farklı şekillerde sıralanır. Rootlu ve rootsuz olarak kullanılabilecek olan yöntemlerle beraber istenen sonucun görülebilmesi avantajı bulunur.

Root'lu Android Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

ES File Explorer uygulaması kayıtlı WiFi şifresini öğrenebilmeyi kolaylaşıtran ön plana çıkan uygulamalar arasında yer alır.

1-Uygulama telefona indirilir

2- ES File Explorer açılarak Local ya da System Folder açılır

3-Cihaz Klasörü bölümüne girilerek Data seçilir

4-"Misc" isimli klasör açılır

5-Son olarak WiFi adlı kısım açılır

6-Burada "wpa_supplicant.conf" adlı klasör açılacak ve metin belgesiyle Android telefondaki kaydedilen WiFi şifrelerinin tamamı görülecektir.

WiFi Key Recovery Uygulaması    

Android kayıtlı WiFi şifresi görebilmeye olanak sağlayan uygulamalardan biri de WiFi Key Recovery uygulamasıdır. Popüler olarak kullanılıyor olmasıyla oldukça büyük bir fark yaratır. Bu programın kullanımı da root yetkisi gerektirir. Unutulan tüm WiFi şifrelerini zahmetsizce ekrana yansıtan özelliğiyle ön plana çıkar.

Uygulama açılarak root yetkisi verilir sonrasında ekrana şifrelerden başlayarak bağlanma tarihine kadar her detay bilgi kolaylıkla görülür.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/andro-96251120.jpg

Root'suz Android Kayıtlı WiFi Şifresi Öğrenme

Rootsuz olarak Android'de kayıtlı WiFi şifresi öğrenilebilmesi mümkündür. Ancak işlem adımları uzun olarak devam eder.

1-Geliştirici seçenekleri aktif edilir

2-Ayarlar kısmına girilerek geliştirici seçenekleri tercih edilir Android/USB hata ayıklama yolu takip edilir

3-Sürücüler indirilerek ye niden kurulur

4-Platform araçları da aynı şekilde yüklenir

5-Yüklemelerin tamamlanmasının ardından “komut penceresi aç” adlı butona tıklanır

6-Bu adımda telefon bilgisayara bağlanarak Çalıştır bölümünden "adb pull /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf c:/wpa_supplicant.conf” komutu yazılır

7-Verilen komut telefondaki dosyaları C'ye taşır

8-Son olarak taşınan dosyaların C sürücüsü üzerinden görülmesi için Notepad uygulamasıyla açılmasıyla şu ana kadar gerçekleştirilen tüm WiFi bağlantıları sıralı halde ulaşılabilir hale gelir.

Telefon için root olmadan kolaylıkla WiFi kayıtlı şifrelerini öğrenebilme olanağının sağlanıyor olmasıyla bera ber fark yaratan sonuçlar alınır. Unutulan veya paylaşılmak istenen tüm şifrelerin kolaylıokla görülebilir durumda olmasına olanak sağlayan özellik sayesinde her zaman Android platformunda başarılı sonuçlar elde edilir.

Zahmetsiz şekilde Android'de WiFi şifresinin öğrenilmesine olanak sağlayan yöntemlerden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Android'de WiFi Şifresi Nasıl Öğrenilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...