Windows platformunu kullananlar için olmazsa olmaz araçlar arasında yer alan Microsoft Office uygulamaları, büyük bir öneme sahipler. Halen günümüzün en çok kullanılan programları olarak ön plana çıkıyor olmalarıyla, başta; Word, Excel ve PowerPoint dokümanları sıklıkla kullanılıyor. Hem iş hem de eğitim dünyasının vazgeçilmezi olan Microsoft Office’i lisanslı olarak kullanabilmek için çeşitli yollar mevcut.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/ms-13605820.jpg

Geçmiş yıllarda sadece lisanslı şekilde kullanılabilir özelliğe sahip olmasıyla beraber, alternatif yazılımların piyasaya sürülmesiyle bu zorunluluk ortadan kalkmıştı. Belirli şartlarda Microsoft Office için kullanım izninin veriliyor olsa da tam sürüm lisansı verilmiyor. Tam sürüm lisanslı olarak kullanabilme yolları ile birlikte, tüm ayrıcalıklardan yararlanabilmek mümkün.

Microsoft Office Nasıl Lisanslı Olarak Kullanılabilir?

1-Microsoft Office Online Uygulamaları

Office yazılımlarının web tarayıcıları üzerinden tamamen ücretsiz olarak kullanılması özelliği bulunuyor. Microsoft tarafından sunulan online uygulamalar sayesinde bilgisayara herhangi bir yükleme yapılmadan uygulamaların çalıştırılabilmesi mümkün. Lisanslı olarak kullanım sağlanıyor olsa da bazı düzenleme işlemlerinin gerçekleştirilememesi bir dezavantaj olarak ön plana çıkıyor. Temel düzenleme ve görüntüleme gibi basit işlemlerin lisanslı MS Office kullanılarak tamamlanması mümkün.

2-Office 365 Deneme Sürümü

Üyelik ücreti talep edilen Office çözümü Office 365'i, 1 aylık süre boyunca hiçbir ücret ödenmesine gerek olmaksızın deneme izni Microsoft tarafından sunuluyor. 1 aylık deneme süresi boyunca tüm olanaklardan yararlanarak lisanslı olarak kullanımın tamamlanması mümkün.

3-Microsoft Office Mobil Uygulamaları

Microsoft Office için PC’ler için geliştirilen yazılımın yanı sıra akıllı telefonlarda kullanılabilir uygulamalar da bulunuyor. Office araçlarıyla benzerlik gösteren şekilde sınırlı yeteneklere sahip olmalarıyla beraber lisanslı kullanılabilmeleri olanağı mevcut. Ayrıca sadece akıllı telefonlar için değil aynı zamanda tabletler için de kullanılabilir olmaları fark yaratan en önemli özelliklerinin başında geliyor.

4- Öğrenci ve Öğretmenlere Özel Ücretsiz Office 365

Microsoft, öğrenciler ve öğretmenler için Office 365 yazılımını tamamen ücretsiz şekilde kullanabilme imkanını sunuyor. Gerekli olan bilgilerin iletilmesi durumunda Microsoft tarafından sınırlandırmaların tamamı ortadan kaldırılarak lisanlı şekilde programların kullanılabilmesi olanağı sunuluyor.

5-Toplu Lisanslar

Şirketler tarafından satılan toplu lisanslar, çok sayıda kişinin Microsoft Office yazılımlarından yararlanabilmesi için ön planda. Aynı anda birden fazla onaylamanın gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayan şirketler için toplu lisans sayesinde, fark yaratan çözümler fark yaratır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/ms-365-online-66539533.jpg

Microsoft Office Lisanslı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Korsan olarak adlandırılan, lisanssız ürünlerin kullanılması bilgisayarlara zararlı yazılımların girebilmesine yol açabilir. Lisanslı yazılımdaysa bu ve benzeri sorunların yaşanması söz konusu olmaz.

Lisanslı kullanım, tüm özelliklerden yararlanabilmeyi mümkün kılar. Geniş seçeneklerin her birini MS Office için kullanmak benzersiz olanakları sağlar.

Microsoft Office yazılımının lisanslı olarak kullanılmasıyla beraber teknik destek hizmeti de her zaman mümkündür. Sorun yaşanması durumunda kısa süre içerisinde geri dönüş sağlanarak programın incelenmesi ve sorunun giderilebilmesi mümkün olur.

Microsoft Office Lisanslı Olarak Ücretsiz Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...