WhatsApp'ı hemen hemen hepimiz kullanıyoruz. Peki WhatsApp'ın özelliklerinin ne kadarını biliyoruz? İşte WhatsApp'ı çok daha işlevsel kullanmanızı sağlayacak, kullanıcı deneyiminizi arttıracak az bilinen 5 WhatsApp özelliği.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/06/whatsapp-in-cok-bilinmeyen-5-ozelligi-29746485.jpg

WhatsApp Medyalarını Galeriden Gizlemek

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/06/whatsapp-in-cok-bilinmeyen-5-ozelligi-1-87121427.jpg

WhatsApp'ın en yeni özelliklerinden biri de medya görünürlüğü. Bu özellik sayesinde WhatsApp'tan gelen medya dosyalarının galerinizde görünmesini engelleyebilirsiniz. Özelliğin iki farklı kullanımı bulunuyor. Üstelik WhatsApp, kullanıcıların ister tüm medya dosyalarını isterse de belirli bir kişi ya da gruptan gelen medya dosyalarını gizlemesine olanak sağlıyor.

WhatsApp Depolama Alanını Kontrol Edin ve Yönetin

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/06/whatsapp-in-cok-bilinmeyen-5-ozelligi-4-56989013.jpg

WhatsApp bir mesajlaşma uygulaması olsa da dosya paylaşım özelliği nedeniyle çok fazla depolama alanı kaplar. Fakat WhatsApp kullanıcıları, belirli bir kişi ya da gruptan gelen dosyaların ne kadar depolama alanı kapladığını görebilir, istedikleri dosyaları silerek depolama alanının boşalmasını sağlayabilirler.

Ekrana Dokunmadan Sesli Mesaj Gönderme

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/06/whatsapp-in-cok-bilinmeyen-5-ozelligi-3-22020496.jpg

WhatsApp kullanıcıları uzun yıllardır sesli mesaj göndermek için parmaklarını ses kayıt tuşuna basılı tutmak zorunda kalıyorlardı. Bunun çok gereksiz bir özellik olduğunu fark eden WhatsApp, uygulamaya ses kayıt kilidi özelliği getirdi. Böylece uzun bir sesli mesaj kaydetmek isteyen kullanıcılar parmaklarını ekranda basılı tutmak zorunda kalmayacaklardı.

Toplu Mesaj Gönderin

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/06/whatsapp-in-cok-bilinmeyen-5-ozelligi-2-95928407.jpg

Çoğu kişi WhatsApp'ta toplu mesaj göndermenin tek yolunun bir grup kurmak olduğunu düşünür. Fakat WhatsApp, toplu mesaj özelliği ile kullanıcıların aynı mesajı farklı farklı kişilere farklı sohbet pencerelerinden göndermesine imkan sağlamaktadır. WhatsApp'ta toplu mesaj göndermek için tek yapmanız gereken uygulamayı açtığınızda sağ üstte bulunan "Yeni Toplu Mesaj" seçeneğine dokunmak. Ardından açılan kişi listesinde toplu mesajı göndermek istediğiniz kişileri seçin, mesajınızı yazın ve gönderin.

Silinen WhatsApp Mesajlarını Okuyun

Bu teknik olarak WhatsApp'ın değil Android işletim sisteminin bir özelliği. Cihazınıza gelen tüm bildirimler, bildirim günlüğüne kayıt edilmektedir ve buna WhatsApp bildirimleri de dahildir. Notification History adlı uygulama, bildirim günlüğüne erişim sağlayarak silinen WhatsApp mesajlarını dahi görüntülemenize imkan sağlar. Ne yazık ki buradan uzun bir mesaj geçmişine ulaşamazsınız ve mesajlar için karakter sınırı bulunmaktadır. Yine de bir-iki cümlelik silinen WhatsApp mesajlarını görüntülemek için kullanılabilir.

WhatsApp'ın Az Bilinen 5 Özelliği
4.6 TOPLAM 5 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...