iPhone ve iPadler için veri paylaşımı olanağı sunan airdrop, kablosuz dosya paylaşımı için sıklıkla tercih ediliyor. Airdrop nedir diye merak ediyorsanız en kısa ve etkili cevap, Apple cihazları arasında bluetooth paylaşımı olacaktır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/macos-high-sierra-10-13-4-finder-airdrop-send-50295501.jpg

iPhone’dan iPad’e ya da Mac bilgisayarlara tüm dosya gönderme işlemlerinizi yapabilirsiniz. AirDrop ile dosya gönderme işlemlerinin yanı sıra telefonda açtığınız bir dosyayı bilgisayarınız üzerinden okumaya da devam edebilirsiniz. Apple haritalardaki işaretli noktalar, şarkılar, notlar ve tüm içerikler AirDrop ile paylaşılabilir.

AirDrop Nasıl Kullanılır?

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/airdrop-nedir-ne-ise-yarar-nasil-kullanilir-44-14713094.jpg
Bluetooth ve P2P Wifi ağı oluşturulur ve tüm dosyalar şifreleme ile gönderilir. Dosyaların gönderilme işlemi sırasında her cihaz kendisi için güvenlik duvarı oluşturur. Bluetooth ya da NFC teknolojisine göre AirDrop çok daha hızlı ve pratik bir kullanım sunar ve karşı tarafa gönderdiğiniz dosya, o cihazın kapasitesine uygun olarak dönüştürülür. AirDrop  hangi cihazlarda kullanılır :

·       iPad: iPad mini ve iPad 4’ten daha yeni modeller,

·       iPhone: iPhone 5 ve üstü modeller,

·       Mac: 2010 sonrası Mac bilgisayarlar,

·       iPod: iPod Touch 5 ve iPod Touch 6

Airdrop kullanımı için göndermek istediğiniz dosyada ‘’Veride / uygulamada paylaş’’ seçeneğine basın ve etrafınızda yer alan AirDrop’u açık cihazlardan seçim yapın. AirDrop’u açmak için denetim merkezini kullanabilir, dosya paylaşımı yapmak istdiğiniz cihazlara burdan süresiz izin verebilirsiniz. AirDrop uygulaması son yıllarda ortaya çıkan ve kullanıcıları sevindiren uygulamalardan bir tanesidir.

AirDrop Nedir? Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...