Twitter hakkında en çok merak edilen bilgilerin başında konum açıp kapama gelir. Atılan Tweetlerin nereden gönderildiğine dair, diğer kullanıcıların bilgi sahibi olmalarına olanak sağlar. Mevcut konum bilgileri harita üzerinden gerçek bilgiler ışığında sağlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/twitter-adds-59691924.jpg

Twitter'da konumlu gönderi paylaşmak için gerekli ayarların yapılmış olması gerekir. Konum ayarları açılabilir-kapanabilir olacak şekilde ayarlanmış durumdadırlar. Kolaylıkla gerçekleştirilebilecek işlem sayesinde ekstra işleme gerek kalmaksızın yapılan paylaşımlarda konum bilgilerinin gösterilmesi mümkün olur.

 Twitter Konum Nasıl Açılır?

Twitter'da konum açmak isteyenler, işlemi nasıl yapacakları hakkında zorluk yaşayabilirler. Konumla alakalı olarak sorun durumuna sahip olanlar özellikle yeni kullanıcılardır. Gerekli adımları takip etmeniz durumunda kolaylıkla paylaşımlarınızın tamamında konuma yer verebilme olanağınız bulunur.

www.twitter.com/settings/safety adresi takip edilerek "Konum" ayarları açık hale getirilebilir.

Akıllı telefonlardan yapılan paylaşımlar için öncelikli olarak Konum ulaşılabilirliğinin açık olarak ayarlanması gerekir. Aksi takdirde Twitter üzerinden paylaşımlarda konumun neresi olduğuna dair belirteç kullanılamaz durumda olur.

Yukarıdaki bağlantıya ulaşmak için "Ayarlar" ve "Güvenlik" yollarının profil üzerinden takip edilebilmesi de mümkündür. Konumun açık hale getirilmesiyle beraber Twitter üzerinden yapılan her paylaşımda Tweet atılan konumun takipçiler tarafından görülebilmesi sağlanır.

Twitter Konumu Kapama

Twitter'da konumun görülmesini istemeyenler için aynı işlemlerin kapalı olarak tamamlanması gerekir. Ayarlar sekmesi üzerinden takip edilecek yolla birlikte kolaylıkla konumun kapatılabilmesi mümkün hale gelir.

Konum kapatıldığında, paylaşılan Tweet'lerde konum gözükmez. Sadece yapılan gönderimler görünür. Konum açık hale getirilene kadar aynı şekilde paylaşımların gerçekleştirilebilmesi olanağı bulunur. Twitter'da konumu kapatmak isteyenler hem bilgisayar hem de akıllı telefonlarda bu işlemi gerçekleştirebilmektedirler.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/twitter-logo-65103634.jpg

Tweet Konumu Ne İşe Yarar?

Twitter üzerinden konum açma işlemi gerçekleştirildiğinde, açılan bilgilere göre GPS üzerinden veri toplanır. Kullanıcılar diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilmek adına konumlarını paylaşabilme olanağına sahiptirler. Konum açık olduğu süre boyunca veriler, veritabanına işlenerek kayıt edilir. Bilgilerin açık olmasına dair yapılacak işlemlerin tamamı kullanıcılar tarafından kabul edilmiştir. Twitter ayarları üzerinden bilgilerinin toplanmasını istemeyen kullanıcılar kısa süre içerisinde konumlarını kapatabilme olanağına sahiptirler. Haritalar üzerinden sağlanan konum bilgisiyle beraber temel olarak diğer Twitter kullanıcıyla etkileşimin artırılması hedef alınır.

Konum paylaşımı, Tweetler için hiçbir şekilde etkiye sahip olmaz. Konumun paylaşılması durumunda karşı karşıya durumlar tamamen kullanıcılar sorumluluğundadır. Hem bilgisayarlardan hem de akıllı telefonlardan yapılacak olan paylaşımlarda, konum bilgileri açık olduğu süre boyunca Tweetlerde bilgilerin paylaşılması söz konusudur.

Twitter Konumu Açıp Kapama Ekstra İşlem Gerektirir mi?

Profiline giriş yapmış olanlar için ekstra hiçbir bilginin girilmesine gerek yoktur. Konum açıp kapama için sadece Twitter hesabının açık olması yeterli olur. Yapılan değişikliklerinin hiçbirinde ekstra işleme gerek bulunmaz. Konumu olan Tweetlerin silinmesi işlemi için Ayarlar>Gizlilik yolu takip edilerek konum bilgileri silinsin adlı seçenek tercih edilebilir. Bu sayede hızlıca işlemin tamamlanabilmesi mümkün olur.

 

Twitter Konum Açma Kapama Nasıl Yapılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...