Google, günümüz internet dünyasının olmazsa olmaz hizmetlerini sunmaya farklı kategorilerde devam ediyor. Bir arama motoru olmasının çok daha fazlasını sunuyor olduğu gibi aynı zamanda hayatı kolaylaştıran önemli teknolojileri herkesin kullanımına ücretsiz olarak açmakta. Google’ın en önemli hizmetlerden birisi de Google Drive.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/gdrive-27445319.jpg

Google Drive, bulut depolama teknolojisinin ürünlerinden birisidir. Her kullanıcının ücretsiz olarak 15 GB’a kadar belgelerini saklayabilmesine olanak tanıyan özelliğe sahip olmasıyla son derece aktif kullanıma sahiptir. İnternete bağlı olunan her yerden yedeklenen dosyalara ulaşılabilmesi ayrıcalığını beraberinde getiren özelliğe sahip olmasıyla her zaman aktif olarak kullanımı mümkündür. Google Drive, Google tarafından sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden birisi olarak tanımlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/dr-1128270.jpg

Google Drive Nasıl Kullanılır?

Google Drive kullanmak için hiçbir ücret ödemeye gerek yoktur. Google hesabına sahip olan herkes www.drive.google.com adresi üzerinden hesabını kullanmaya başlayabilir. Yedeklenmek istenen dosyaların tamamının yüklenebileceği bir hesap olarak görülmelidir. Her Google hesap sahibinin aktif olarak kullanımına açık hizmet olduğundan dolayı son derece özel teknolojiyi beraberinde getirir. Google Drive kullanımının tamamen ücretsiz olması ve her dosyanın güvenilir şekilde saklanabilmesi en önemli ayrıcalıklar arasında bulunur. Her hesap kendi özelinde 15 GB’lık başlangıç alanına sahiptir. Daha fazla kapasite isteyenler için aylık veya yıllık olarak satın alım gerçekleştirilebilir. Paketler halinde kullanıma sunulan depolama alanları, fark yaratan hizmet olanağını beraberinde getirir. Hem kolay hem de başarılı bir bulut depolama teknolojisi olması Google Drive’ı herkes için kullanılabilir kılar.

Google Drive Nedir? Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...