Selam dostlar, bugün sizlere steam'de arka plan ile uyumlu hareketli çizim vitrini nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle kullanmak istediğimiz arka planımızı envanterden seçiyoruz. Arka planı seçtiğimiz de sağ tarafta arkaplan ismi vb. bilgilerin görüntülendiği kutucuğun üst kısmında tam boyutu görüntüle butonu olması gerekiyor bu butona tıklıyoruz.

Butona tıkladıktan sonra bir sayfa açılacak ve seçtiğiniz arka planın tam boyutu görüntülenecek. Eğer buraya kadar her şey doğru gittiyse bu sayfanın linkini kopyalayıp bu https://steam.design web sitesine giriyoruz.

Web sitesine girdikten sonra arka plan sayfasından kopyaladığımız linki aşağıdaki görsel de kırmızı çizgi ile gösterilen alana giriyoruz. Hemen ardından Change BG butonuna tıklıyoruz. Web sitesindeki arka planın sizin linkini yapıştırdığınız arka plana dönüştüğünü göreceksiniz. İşlemleri anlatıldığı gibi yaptıysanız Download ZIP butonuna tıklayarak gerekli dosyaları indirmeniz yeterli.

Dosyaları indirdikten sonra bu https://giphy.com/create/gifmaker web sitesine giriyoruz. İndirdiğimiz dosyalardan artwork_middle isimli dosyayı seçiyoruz. Daha sonra aşağı alandan gifinizi özelleştiriyorsunuz (isim, filtre vb.) özelleştirme işlemini tamamladıktan sonra en aşağıda bulunan create gif butonuna tıklıyoruz ve sonra oluşturduğumuz gif ekrana geliyor. Oluşturduğumuz gifi sağ alandaki menüyü kullanarak indiriyoruz.

Son olarak http://steamcommunity.com/sharedfiles bu bağlantıdan ayarladığımız çizime isim vererek yüklüyoruz. Daha sonra F12'ye basarak açılan ekrandan console kısmına geliyoruz (Google Chrome tavsiye edilir) ve aşağıdaki kodları bu alana yapıştırıyoruz.

document.getElementsByName("image_width")[0].value = 1000; document.getElementsByName("image_height")[0].value = 1;

Kodları yapıştırdıktan sonra tek yapmamız gereken çizimi oluştur diyerek çizim vitrinine eklemek. Artık sizde hareketli bir çizim vitrinine sahipsiniz. (Çizim uzun çizgi halinde gözükebilir.)

Steam'de Hareketli Çizim Vitrini Nasıl Yapılır?
4.7142857142857 TOPLAM 7 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...