Netflix, orijinal içerik sayısını büyütmek istiyor. Netflix daha fazla orijinal içeriğe sahip olmak adına 2 milyar dolarlık yatırım yaptı.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/netflix-2-40032383.jpg

Netflix, içerik satın alma, üretme ve geliştirme, sermaye harcamaları, yatırımlar, işletme sermayesi, potansiyel kazançlar ve stratejik işlemler dahil olmak üzere 2 milyar dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Bu olayı borç alarak finanse eden Netflix'in uzun vadeli borcu, 4.89 milyar dolardan 8.34 milyar dolara çıktı.

Netflix, rekabette hayatta kalabilmek için orijinal içeriklere yatırım yapmaya devam etmesi gerektiğini söylüyor. Açıklaması ise şöyle; "İçeriklere çok büyük nakit yatırımlar yaptığımızı biliyoruz ve yatırımcılarımıza, geçmişte yaptığımız nakit yatırımlar gibi temel olarak aynı ilkeyi göz önüne aldığımızı bildirmek istiyoruz. Bu yatırımlar, gelirimizi ve faaliyet karımızı uzun süreçte devam ettirmemize olanak sağlayacak" açıklamasında bulundu.

Neflix İçin Orijinal İçerik Yatırımı Neden Bu Kadar Kritik?

Netflix, aynı zamanda orijinal içerik yatırımının bu kadar kritik olmasının nedenlerinden biri olarak sektördeki artan rekabete işaret ederek, sadece TV, YouTube, sosyal medya ve DVD'ler ile rekabet etmediğini dile getirdi.

Netflix konu hakkında; "WarnerMedia, Disney, Fox gibi içerik şirketleri kendi içeriklerini kendileri dağıtmak için hareket ediyorlar; Apple, Amazon ve diğerleri gibi teknoloji şirketleri, dağıtım platformlarını geliştirmek için sürekli yatırım yapıyorlar. Bu büyük rakipler ve geleneksel medya firmaları arasında hedefimiz Netflix'i, tüketicilerin boş zamanları olduğunda, hizmetimizle harcamayı tercih etmelerini sağlamak." dedi.

Netflix, Daha Fazla Orijinal İçerik İçin 2 Milyar Dolarlık Yatırım Yaptı!
4.1 TOPLAM 10 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...