Xiaomi, akıllı telefon piyasasının en önemli oyuncularından biri olmasıyla birlikte önemli bir isteğe yanıt verme hedefine sahip.

Android platformu için tasarlanan oyunlar için üst segment telefonlar her ne kadar istenilen performansı gösterebiliyor olsalar da, kullanıcılar tarafından beklenen tamamen oyunlara yönelik olarak bir akıllı telefon üretilmesi. Xiaomi bu isteği karşılamaya yönelik olarak geliştirmeye devam ettiği Black Shark 2 oldukça dikkat çekici özelliklere sahip bir oyun telefonu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/xiaomi-black-shark-gaming-smartphone-back-81681119.jpg

Resmi internet sitesi aracılığıyla yapılan açıklamada Black Shark 2’nin duyurulmasına az bir sürenin kaldığı belirtiliyor. Geekbench tarafından yapılan puanlamada, serinin ilk versiyonu olan Black Shark’a göre daha iyi durumda olduğu görülüyor. Cihazın özellikleri hakkında daha önce yapılan sızdırmaya göre puanların uyum içerisinde olması bilgileri doğrular nitelikte.

Tanıtım tarihi için henüz net bir bilgi bulunmuyor olsa da Black Shark 2, Xiaomi Mi Mix 3'ün tanıtımının yapılacağı etkinlikte yer alabilir. 25 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek olan tanıtımda yer almaması durumundaysa, Kasım ayının başına sarkabilmesi muhtemel.

Kısa bir süre içerisinde akıllı telefonu bekleyenler için sunulması beklentisi mevcut olan Black Shark 2 tasarımında mevcut olan duruşuyla beraber aydınlatma seçeneği de son derece özel bir oyun akıllı telefonu olacak.

Black Shark 2’nin Etkileyici Özellikleri Neler?

Oyun deneyimini en iyi performansla ve görüntü kalitesiyle birlikte müşterilerine sunmak isteyen Xiaomi, tamamen bu değerlerin ön planda tutulduğu bir geliştirme yapıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/black-shark-gaming-smartphone-53787179.jpg

Black Shark 2’nin ekran boyutu 5.99 inç olarak belirlenmiş durumda ve IPS LCD teknolojisi mevcut. RGB aydınlatmasına sahip olan ekranda, geniş renk yelpazesinin ve multi touch özellikleri bulunuyor.

4000 mAh batarya kapasitesine sahip olmasıyla birlikte, oyun oynarken yaşanan çabuk şarj bitme sorununun da önüne geçecek özellikte. Hızlı şarj edebilme avantajını beraberinde getiriyor olmasının farkını tam anlamıyla kusursuz olarak görebilmek mümkün.

8 çekirdeğe sahip olan işlemcisi sayesinde, her oyunda performansı en yüksek seviyede kullanabilmek mümkün olacak. Mobil oyuncularının en çok şikâyet ettiği konuların başında gelen, oyun içerisindeyken mevcut olan takılma ve donma gibi sorunların tamamı bu sayede giderilmiş oluyor. Yüksek işlemci gücü sayesinde yüksek ayar seviyesinde oyunların oynanması mümkün.

128 GB dahili depolama alanıyla beraber, çok yer kaplayan tüm oyunlar için de önemli bir fark yaratıyor. 

Ön kamerası 20 MP çözünürlüğe sahip olan Xiaomi Black Shark 2’de arka kamera çözünürlüğü 12 MP. Yapılan fotoğraf ve video çekimlerinin tamamında fark yaratacak çözünürlüğe sahip.

Xiaomi’nin yeni oyun telefonu olarak piyasaya sürülecek olan Black Shark 2’nin sahip olduğu ekran ve donanım özellikleri sayesinde Android oyun sektörüne de önemli bir hava kazandırması muhtemel.

Etkileyici özellikleriyle beraber fiyatı için henüz net bir bilgi yok. Yeni akıllı telefonun küçük kardeşi olan Black Shark için satış fiyatı 4.600 TL seviyesinde.

Xiaomi'nin Oyun Telefonu Black Shark 2 Etkileyici Özelliklere Sahip
5 TOPLAM 7 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...