Kredi kartları, günlük hayatın olmazsa olmazları arasına girmeyi başarmış ürünlerdir. Her bankanın özel olarak tasarladığı kartların aktif kullanım oranı son derece yüksek seviyeye ulaşmış seviyede değerlendirilir. Öğrenciler için hazırlanan ayrıcalıklı kartlardan başlayarak ticari olarak kullanılabilecek kartlara kadar geniş yelpazede isteklere uygun seviyede kredi kartları sunulur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/mw-gj095-visa-2-20180511153012-zh-5467218.jpg

Her kredi kartı belirli limit seviyesinde alınabilir durumdadır. Yapılan belirlemelerde bireysel mali durumla doğru orantılı olarak kartın gönderim işlemi tamamlanır. Kredi kartlarında limitlerini yükseltmek isteyenler için mevcut olan mali durumun göz önünde bulundurularak artırımlara onay veya ret verilmektedir. Hizmet veren tüm bankaların sunduğu seçeneklerden birisi olan limit yükseltme belirli süreçler içerisinde gerçekleştirilebilir.

Kredi kartını ilk kez alanlar için direkt limit yükseltme söz konusu olmaz. Ödemelerin düzenli yapılması ve sürekli asgari tutar ödenmemesi gibi tüm unsurların göz önünde bulundurularak yapılan değerlendirmeler ön plana çıkar. 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık periyotlarda bir kez limit yükseltme işleminin değerlendirilmesi mümkündür.

Kredi Kartı Limiti Yükseltme Yolları Neler?

Limitlerini yükseltmek isteyenler için kullanılabilecek olan yöntemler değişkenlik gösterir. Pratik ve kolay şekilde sunulan tercihlerin tamamı aktif olarak bulunabilecek yöntemler arasında sıralanırlar. Kredi kartlarının tamamına yönelik olarak limitlerin yükseltmesinde temel yöntemlerdir.

SMS Başvuru

Kullanılan kredi kartının bulunduğu bankaya SMS yöntemiyle başvuru yaparak limit yükseltme talebinin gerçekleştirilebilmesi söz konusudur. İşlemin değerlendirilmesiyle beraber kullanıcıların sahip oldukları değerler kontrolden geçirilir. Ekonomik açıdan ve aynı zamanda bankacılık ürünleri kullanımı açısından yapılan değerlendirmenin ardından SMS yöntemine geri dönüş yapılmaktadır. Her zaman istenilen her yerden başvurunun gerçekleştirilebilmesine yönelik olarak hazırlanmış bir ayrıcalığa sahiptir.

İnternet Başvuru

İnternet bankacılığı sistemi üzerinden yapılabilecek işlemdir. Kredi kartlarında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olmasıyla beraber büyük kolaylıkları beraberinde getiren özelliği sunar. İnternet üzerinden gerçekleştirilecek başvuru işlemi sayesinde kredi kartlarında belirli oranlara kadar limitlerin artırılmasına yönelik işlem yapılabilir durumdadır. Hem kolay hem de bir o kadar fark yaratan konsepte sahip olmasının ayrıcalığını görebilmek mümkündür. Tüm kredi kartları için bankaların sunduğu internet adresleri üzerinden erişimin gerçekleştirilmesiyle işlem tamamlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/creditcard-58956666.jpg

Mobil Bankacılık Başvuru

Mobil bankacılık, akıllı telefonların kullanımıyla yaygınlaşmış bir bankacılık yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Herkes bankacılık ürünlerine saniyeler içerisinde ulaşabiliyor oldukları gibi mobil bankacılık hizmetinden de yararlanabilmektedirler. Mobil bankacılığı aktif olarak kullananlar için her zaman aktif olarak fark yaratan sonuçların görülebilmesi olanağı sağlanır. Yapılacak olan başvuruyla beraber pratik şekilde limitler yükseltilir.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Yükseltilir?

Bankacılık ürünleri kullanımında sergilenen performansla doğru orantılı olarak kredi kartı limitinin artırılması olanağı sunulur. Yüksek seviyede olanlar için limit artırımının yapılması aşamasında değerlendirilebilecek seçenek standartların üzerinde olur. Bu bağlamda öncelikli olarak kredi notunun sorgulanmasıyla ortalama olarak 500-1.000 TL gibi artırımlar tek seferde yapılabilir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...