Günümüzün en popüler dijital varlığı konumunda bulunan Bitcoin, çok sayıda talebe de sahip. İlerleyen yıllarda fiyatının değerlenmesini bekleyenler için nasıl satın alınacağına dair yeterli bilgi olmadığından dolayı satın alımlar gerçekleştirilemiyor. Bitcoin nasıl satın alınır? hakkında doğru bilgiler ve adımların izlenmesiyle beraber kolaylıkla satın alımın gerçekleştirilmesi mümkündür.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/buy-bitcoin-86129137.jpg

İlk yıllarında yaklaşık 10 kuruş seviyesinde fiyata sahip olan Bitcoin, günümüzde 30.000 TL seviyesinden el değiştiriyor. İlerleyen yıllar için milyon dolarlık değer biçilen teknolojiye sahip olduğu söylenen Bitcoin için satın alım bu noktada önem kazanıyor.

Herkes için sınırlama olmadan Bitcoin satın alım işlemi nakit para karşılığında yapılabiliyor. Ancak işlem aşamasında mevcut olan bazı farklılıkların bilinmesi büyük öneme sahip.

Bitcoin Satın Alma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Öncelikli olarak Bitcoin satın almak isteyenler, kripto para borsalarından hesaba sahip olmadırlar. Nakit para yatırımları karşılığında Bitcoin alabilmeye olanak sağlayan borsalar üzerinden kolaylıkla işlemlerin gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Türkiye’de hizmet veren çok sayıda bulunuyor olduğu gibi, Türk firmalarından yapılacak olan alımlarda ödeme yöntemi kolaylığı mevcuttur.

BTCTurk, Paribu ve Koinim gibi çok sayıda site üzerinden Bitcoin satın alabilmeniz mümkün kılınır. Aşağıdaki işlem adımlarının takip edilmesi sayesinde kısa süre içerisinde yatırımların yapılabilmesi mümkün olur.

1-İlk olarak tercih ettiğiniz borsada hesabınızı açın.

2-Hesaba giriş yaptıktan sonra “Para Yatır” adlı bölümden, ne kadar Bitcoin almak istiyorsanız güncel kur seviyesi üzerinden yatırımınızı belirleyin. Türk borsalarda yapacağınız işlemler için sunulan yatırım yöntemleri; Papara, Banka Havale ve EFT işlemleridir.

3-Yatırımı gerçekleştirdikten sonra, Bitcoin satış sayfasına gelin.

4-“Satın Al” adlı kısımda paranızın karşılığı kadar olan tutarı girin. Ne kadarlık Bitcoin alacağınıza göre satın alım için hesabınızdaki bakiyeyi ilgili alana yazın.

5-Güncel kur üzerinden veya daha düşük seviyeden otomatik alım yapmanıza göre talebinizi oluşturun. Güncel kurdan yapacağınız alım hemen işlemi gerçekleştirirken, otomatik işlemde fiyatı belirlediğiniz seviyeye inen Bitcoin tutarından alım yapmış olursunuz.

6-Alış emrini verdikten hemen sonra hesabınızı kontrol ederek Bitcoin bakiyenizi kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/compare-bitcoin-87681996.jpg

Bitcoin Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Bitcoin satın alırken, kullanacağınız borsayı her zaman özenle seçmeniz gerekir. Rahatlıkla işlem yapabileceğiniz ve lisansa sahip borsaların kullanımı zarar yaşamanızı engeller.

Satın alımlarınızı her zaman bütçeniz seviyesinde yapmanız yaşanacak düşüşler nedeniyle değer kaybının önüne geçer. Bütçeyi aşan satın alımlar nedeniyle kötü sonuçların oluşabilmesi riski söz konusudur.

Bitcoin satın alım işlemlerinde komisyon olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Her zaman belirli seviyedeki oranlar otomatik olarak tutardan kesilir.

Satın alım işlemi gerçekleştirmek için yeterli bakiyenizin olması gerekir. Vereceğiniz satın alım taleplerinin tamamında öncelikli olarak bu yeterliliğe sahip olmanız elzem noktadır.

Bitcoin satın alımlarınızı farklı kripto para birimleriyle de yapabilirsiniz. Borsa siteleri üzerinden ticaret işlemleriyle de istediğiniz zaman satın alım gerçekleştirebilme olanağınız söz konusudur.

Bitcoin Nasıl Satın Alınır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...