Aktif olarak kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması Telegram geliştiricileri, yeni güncelleme oluşturmak yerine sıfırdan tekrar kodlanmış Telegram X’i kullanıcılara sunmuşlardı.

Daha gelişmiş, daha hızlı ve aynı zamanda daha esnek özelliklerinin olması beklentisini kullanıcılar için karşılamayı başaran yeni kodlanan uygulamada standardın üzerinde bir mesajlaşma uygulaması deneyimi yaşayabilmek mümkün.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/telegram-9615787.jpg

Bir süredir beklenen Telegram X için Ekim ayı güncellemesinin resmi olarak duyurulmasıysa çok sayıda kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması için önemli bir gelişme. Merakla beklenen yeni güncellemeyle beraber hâlihazırda yeniden yapılan kodlama ekstra olarak güçlendirilmiş oldu.

Telegram X Güncellemesi Neler Sunuyor?

Telegram X için Ekim güncellemesinde çok sayıda yenilik kullanılabilir olacak. Kullanıcılar tarafından beklenen güncellemede sunulan özelliklerin her biri son derece fark yaratan seviyede.

İlk olarak Android cihazlar için son yapılan değişimlerden kaynaklanan hataların çoğunluk kısmı düzeltilmiş durumda. En çok şikâyet edilen konuların başında gelen hataların tamamen ortadan kaldırılmış olması sayesinde Telegram, Android’de çok daha iyi çalışacak.

Dil konusunda yetersiz kaldığı uzmanlar tarafından da sürekli olarak gündeme getirilen Telegram, Telegram X versiyonu için getirdiği güncellemede istenilen dilde kullanıma olanak sağlayan yeni dilleri eklemiş durumda.  Dil seçeneklerinin artırılması sayesinde mesajların çevirisinin yapılabilmesi avantajı da sağlandı. Özellikle uluslar arası grupları kullananlar için mevcut olan destekler sayesinde pratik bir kullanım yeni güncellemenin getirilerinden biri oldu.

Telegram X’in en önemli güncelleme yeniliklerinin başında Android Pie desteğiyle geliyor olması. Yeni nesil akıllı Android telefonlar için kullanılabilirliğe olanak sağlaması başlı başına fark yaratacak en önemli detaylardan biri.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/nexus2cee-tx-43575833.jpg

Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye ve kronik olarak yaşanan hataların tamamının ortadan kaldırılmasına yönelik olarak Telegram X için sunulan güncelleme ilk bakışta çok sayıda kullanıcıyı memnun etmiş gözüküyor. Düzeltilmesi istenilen çok sayıda sorunun düzeltilmesi ve aynı zamanda yeniliklerin de sağlanıyor olmasıyla beraber Telegram için yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Son zamanların en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olarak ön plana çıkıyor olmasını pekiştirecek güncellemesiyle beraber daha çok sayıda kişinin tercihi haline gelebilir.

Telegram X için Yeni Güncellemeler Yapılacak mı?

Telegram’ın yeniden kodlanarak bir üst versiyonu olarak oluşturulmuş Telegram X için gerekli olduğu durumlarda yeni güncellemelerin gelmesi bekleniyor. Yapılacak olan iyileştirmeler sayesinde aktif olarak kullanıcı sayısını yukarıya çekmesi beklentisi de mevcut.

Telegram X, en iyi popüler mesajlaşma uygulaması olma yolunda sahip olduğu hedefe sunduğu yenilikleriyle beraber daha da yakınlaşıyor. Dev rakipleri karşısında halen gelişmesi gereken konular olsa da, fonksiyonellik bakımından belirgin derecede ön plana çıkmaya başlamış durumda.

Android kullanıcıları için yaşanan hataların tamamının düzeltilmesi ve sonrasında da stabil seviyesini korumasıyla beraber Türkiye pazarının en önemli mesajlaşma uygulamaları arasında pazar payını artırabilir.

Telegram cephesinden, Ekim ayı güncellemesinin ardından yeni güncellemelere dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Telegram X İçin Güncelleme Yayınlandı!
4 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...