Akıllı telefonlarda mevcut olan rehberde çok sayıda numara bulunuyor. Rehberden yanlışlıkla silinen numara neticesinde karşı karşıya kalınabilecek bir takım problemler mevcut.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/ios-android-55663676.jpg

Yapılan yanlış işlem sonucunda veya istek dışında bazı indirmeler sonucunda rehberin tamamı silinebilir. Akıllı telefonlardan rehberin tamamının veya birkaç ismin silinmesi durumunda sonuç odaklı olarak çözümlerin üretilebilmesi mümkündür.

Hem Android platformu için hem de iOS platformu için takip edilecek adımlar sayesinde, rehberle alakalı olarak yaşanan sorunların tamamının önüne geçilebilmesi mümkündür. Silinen kişilerin her iki platformda da son derece kolay şekilde geri getirilebilir olması, fark yaratır.

Akıllı telefonlarda birçok veriyi geri getirebilmek mümkün olduğu gibi, rehberde de bu işlemin gerçekleştirilebilir olması önem arz eder.

Telefonlarda Silinen Numaraları Android’de Geri Getirme

Android akıllı telefon kullanıcıları, marka fark etmeksizin Google hesabıyla senkronize şekilde telefonlarını kullanırlar. Mevcut hesaba giriş yapılmasıyla beraber tarayıcı üzerinden rehberi görebilme ve kişileri geri yükleyebilme olanağı sunulur. Yanlışlıkla silinen numaraların geri getirilmesine yönelik olarak sağlanan olanak için, takip edilmesi gereken işlem adımları bulunur.

Aşağıda yer alan adımları takip ederek silinen numaraları geri getirebilirsiniz:

·        Google Kişiler sayfasına girin

·        Profil resmi olan sol kısımdaki panelde Daha fazla > Kişileri Geri Yükle adımını takip edin

·        Geri yüklenme anını seçin (Gün, Hafta veya Ay)

Android akıllı telefonlarda rehberde silinen birkaç numarayı veya rehberin tamamını geri getirmek için izlenen adımların kolaylıkla tamamlanabilir durumda olması, fark yaratan sonuçların alınmasına doğrudan etki eder. En kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilecek olan işlem sayesinde, zaman kaybı yaşanmasına gerek kalmadan rehbere geri getirilmesi gereken numaraların görülebilmesi mümkün olur.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/call-63972645.jpg

Telefonlarda Silinen Numaraları iPhone’da Geri Getirme

iPhone kullanıcıları için silinen numaraların geri getirilmesi veya rehberin tamamının geri getirilmesi için iCloud kullanılabilir durumdadır. Hem hızlı hem de sorunsuz işlem yapabilmeye olanak sağlayan özelliğe sahip olmasıyla birlikte, kişilerin kolaylıkla geri getirilebilmesinde ön plana çıkar.

Aşağıda yer alan adımları takip ederek silinen numaraları geri getirebilirsiniz:

·        Telefondan Ayarlar > iCloud’a girin. Kişiler’i kapalı değil ise kapalı hale getirin

·        Gelen ekranda iPhone’umda Tut’u tercih edin.

·        Kişiler seçeneğini açık hale getirin ve uyarı ekranını Birleştir’i seçerek kapatın

Adımların tamamlanmasının ardından rehberden silinen kişilerin tamamı için geri yükleme gerçekleştirilecek. Rehberde mevcut olan herkesin görülebilmesine olanak sağlayan basit özellik her zaman kullanılabilir durumda olmasıyla büyük fark yaratır.

Tercih edilmesi durumunda bilgisayar üzerinden iCloud.com’a giriş yapılarak, Kişiler adlı kısma göz atılabilir veya düzenleme yapılabilir. vCard formatında bilgisayara indirme yapabilmeye olanak sağlayan iCloud, bununla beraber yedekleme ve geri yükleme işlemlerini gerçekleştirebilme olanağını da sunar.

Rehberden silinen her numaranın pratik şekilde geri getirilmesi, işlemlerin eksiksiz olarak tamamlanmasının ardından tamamlanabilir özelliğe sahiptir.

Telefonda Silinen Numaralar Nasıl Geri Getirilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...