Instagram, sosyal medya siteleri arasındaki popülerliğini her zaman en üst seviyede tutmayı başaran bir platform olarak günlük milyonlarca fotoğraf paylaşımının yapıldığı adres konumunda bulunuyor. İçeriğinde yer alan seçeneklerin tamamında kullanıcılar arasındaki etkileşimin artırılmasına yönelik olarak güncellemeler gerçekleştiriliyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/insta-77190005.jpg

“Bana Soru Sor” özelliği yakın zaman öncesinde gelmiş en yeni özelliklerinden biri olarak tanımlanıyor. Kullanıcıların hikayeleri üzerinden herkesin sorularını yanıtlamalarına olanak tanıyan özelliğiyle beraber aktif durumda. Pratik şekilde kullanıma sahip olan seçenek her zaman hikayeler üzerinden yanıtları görebilmeyi de sağlıyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/ask-58911479.jpg

Instagram Soru Sor Nasıl Kullanılır?

Sor sor özelliğinin kullanımı son derece basittir.

1-Instagram ana sayfası üzerinden Instagram Hikayeler açılır

2-Instagram Hikayeler’e geldikten sonra "Sorular" adlı çıkartmaya dokunulur

3-"Bana Soru Sor" tercih edildikten sonra "Bitti" diyerek paylaşım gerçekleştirilir.

Takipçilerin hikayelere ulaşacağı şekilde profil resmi üzerinden sorulan soruların yanıtlanabilmesi mümkündür. "Bir Şeyler Yaz" adlı alandan soruların paylaşımı yapan kullanıcılara ulaştırılabilmesi olanağı bulunuyor.

Paylaşım yapıldıktan sonra sorular "Yanıtlar" kısmında toplanmaktadır. Soruların tamamının kolaylıkla görülebilmesine olanak tanıyan alan üzerinden cevaplamaların yapılabilmesi de mümkündür. Her zaman tek kategoriyle erişimin sağlanabilmesi avantajı pratik kullanımı beraberinde getiren özelliktedir. Instagram tarafından sunulan Soru Sor seçeneğinin kullanımında herhangi bir kısıtlama bulunmaz. Cevaplanmak istenilen soru sayısı kadar cevaplamaların gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Özelliğin aktif olarak kullanılabilmesi herkes için geçerlidir. Hem Android hem de iOS platformları üzerinden paylaşım yapılır.

 

Instagram Soru Sor Özelliği Nasıl Kullanılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...