Anlık mesajlaşma servisi Skype hem yazışmak hem de görüntülü konuşmak için en çok tercih edilen uygulama konumunda. Bilgisayarların vazgeçilmez uygulaması olduğu gibi akıllı cihazlar için de son dönemlerin önemli seçenekleri arasında yer alıyor. Dünyayı birbirine bağlayan Skype, uzun süredir liderlik koltuğunu kimseye bırakmamış durumda.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/skype-90757638.jpg

Yazışma ve mesajlaşma temel seçeneklerinin yanı sıra dosya gönderimi de yüksek boyutlara kadar destekleniyor. Kullanıcılar arasında farklı uzantılardaki dosyaların paylaşılmasına sağladığı olanak Skype’ı özel yapan en önemli noktalardan biri. RAR, resim dosyaları, txt dosyaları, Office dosyaları ve daha pek çok farklı dosyanın gönderilebilmesi olanağını beraberinde getirir. Skype üzerinden dosya paylaşımı tamamen ücretsiz şekilde gerçekleştirilir.

Hem hızlı hem de kolaylıkla yapılabilir olması sayesinde Skype üzerinden dosya gönderimlerinin gerçekleştirilmesi 7/24 mevcuttur. Gönderilecek olan kişi çevrimiçi durumda olmasa bile, dosyalar gönderildikten sonra hesabına giriş yapmasının ardından indirilebilir durumda olur. Yanlış gönderilen paylaşımların silinebilmesi kolaylığı da olabilecek hataların önüne geçme açısından büyük öneme sahip olarak kullanılabilir. Her kullanıcının dosya paylaşımı gerçekleştirebilmesi avantajı bulunur.

Skype Dosya Gönderimi Nasıl Yapılır?

Skype’ta dosya gönderimi yapmayı bilmeyenler için aşağıdaki adımların takip edilmesiyle en iyi sonuçlar alınabilir.

1-Dosya gönderimi yapılmak istenen kullanıcının Skype üzerinden profili açılır

2-Mesaj yazma bölümünün sağ tarafında bulunan ilk seçeneğe (Dosya ekle) tıklanır

3-Gönderilmek istenen dosya seçilerek onay verilir.

Skype dosyanın boyutuna göre karşı tarafa iletilecek olan dosyayı yüklemeye başlar. Yüklemenin tamamlanmasının ardından karşı tarafa iletim tamamlanır.

Tek seferde bir dosya gönderebilmek mümkün olduğu gibi birden fazla dosyanın gönderilebilmesi de mümkündür. Skype, toplu dosya gönderimlerine izin veriyor olması sayesinde tamamen kolay kullanımı destekleyen uygulama olarak geliştirilmiştir. Kullanıcılar arasındaki etkileşimin yüksek seviyede olmasına yönelik olarak dosya transferleri kesintisiz olarak gerçekleştirilebilir durumdadır.

Dosya gönderilen kişinin hesabına giriş yapmasından itibaren dosyaları indirebilmesi mümkün olur. Bir kez gönderilen dosyaların istenen zaman diliminde kullanılabilme avantajı da bu sayede sağlanmış olur.

Dosya gönderimlerinin tamamını en kısa süre içerisinde tamamlamaya yönelik olarak hizmet veren programda istekler doğrultusunda kullanımın gerçekleştirilmesi sağlanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/skype-730x398-76329626.jpg

Skype Dosya Gönderimi Kaç MB ile Sınırlı?

Skype dosya paylaşımına izin veriyor olsa da “Gönderilemedi” hatasının belirli sınırların aşılması durumunda görülmesi mümkündür. 300 MB’lık boyutun üzerinde olan dosya gönderimleri için bu hatanın alınması ortaya çıkar. Her kullanıcı için izin verilen transfer işlemi boyutla sınırlandırılmıştır. Tek seferde yapılabilecek olan işlemlerde 300 MB’a kadar dosya gönderimi desteklendiği bilinir.

Dosya transferi aşamasından internet bağlantısının kesilmesi durumunda bağlantı otomatik olarak duraklatılarak, geri geldiği zaman devam eder. İşlemin iptal edilmesi durumundaysa yeniden dosya gönderiminin başlatılması mecburiyeti oluşur. Skype için dosya gönderimlerini güncellemelerin ardından ilk kez yapacak olanlar için bu detayların bilinmesi büyük öneme sahiptir.

Skype Dosya Nasıl Gönderilir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...