Apple, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan iOS platformunda sıklıkla yeni güncellemelere gidiyor. Uyarıların geliyor olmasıyla beraber kullanıcıların haberdar edildiği güncellemelerden rahatsız olanlar için gerekli ayarlar yapılarak otomatik indirmeler kapatılabilir. iPhone ve iPad kullanıcılarının gerçekleştirebilecekleri ayarlar her zaman pratik şekilde tamamlanabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/ios-6709474.jpg

Güncellemelerin sürekli olarak bildirim halinde gelmesinin yanı sıra otomatik indirmeler de mevcuttur. Can sıkıcı önemli detaylar olarak tanımlanıyor olduklarından dolayı her zaman gerekli ayarlamalarla kapatılabilmeleri ayarlar üzerinden gerçekleştirilir.

iOS Güncellemeleri Nasıl Engellenir?               

Doğru adımların izlenmesi sayesinde iOS cihazlarının tamamında güncellemelerin engellenebilmesi ayrıcalığı mümkündür.

1-Safari tarayıcıyı açılır

2-tvOS 11 beta konfigürasyon profili indirilir

3- İndirmenin tamamlanmasının ardından iOS cihazda profil yükleme ekranı çıkar

4-Yükle seçeneğine dokunularak devam edilir

5-Profilin cihaza yüklenmesi sağlama adına yeniden başlatma işlemi yapılır. Çıkan seçenekler arasında “Yeniden Başlat” tercih edilerek cihaz başlatılarak kolaylıkla erişimin gerçekleştirilmesi mümkün olur.

İlk adımlar tamamlandıktan sonra diğer adımlar işlemin tamamlanmasını sağlar. Yeniden başlayan cihazda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolu takip edilir. Yeni çıkan iOS sürümleri hakkında sürekli olarak bildirim almanın önüne geçecek olan sistem kurulumuyla kolaylıkla akıllı cihazların kullanılabilmesi mümkün olur.

iOS güncellemelerinin yapılmasını isteyenler için Ayarlar > Genel > Profiller üzerinden yapılan yüklemeye erişilebilir. Erişilen profilin silinmesi sayesinde iOS tarafından bildirimlerin tekrar gönderilmesi mümkündür. İletilen bilgilendirme mesajları üzerinden yapılan güncellemelere erişimin sağlanabilmesi olanağı mümkündür. Pratik şekilde işlemlerin uygulanmasıyla her zaman yeni sürüm indirmeleri kolayca gerçekleştirilebilir.

Otomatik Güncellemelerin Kapatılması Zararlı mıdır?

Yeni sürümler için yapılan tercihlerin herhangi bir zararı yoktur. Stabil kullanımın oluşturulması isteniyorsa kolaylıkla seçeneklerden yararlanabilme avantajı elde edilir. Otomatik güncellemeler için gelen bildirimlerin tamamı sorun yaşanmasına sebebiyet verebilecek sonuçları beraberinde getiren özelliktedir. Kapatılan güncellemelerin tekrar yapılabilmesi mümkün olduğundan dolayı, istenilen şekilde değişimler de gerçekleştirilebilir. Çoğu iOS kullanıcısına göre kullandığı sürümün yeterli olması bu durumda en önemli nokta olur. Tekrar güncelleme gerçekleştirme zorunluluğu olmaksızın pratik şekilde işlemin tamamlanabilmesi avantajı elde edilir. iOS her sürümünü yeni kullanıcılara otomatik olarak bildiren bir sisteme sahiptir. Güncellemelerin tercihlere göre şekillendirilmesi kullanıcıların yapacakları ayarlar sonucunda mümkün olur. Aksi takdirde standart şekilde kullanımın devam etmesi durumu yaşanır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/apple-1200-81647345.jpg

 iOS Otomatik Güncellemeler Gerekli mi?            

Güncellemeler yeni sürümlerin ortaya çıktığında bildirim olarak gönderilir. Otomatik güncelleme gerekliliği söz konusu olmadığı gibi tamamen kullanım deneyimi göz önünde bulundurulmalıdır. Kullandığı sürümlerden memnun olanlar, ekstra olarak indirme yapmalarına gerek kalmaksızın iOS cihazlarında istediklerini yapabilmeye devam edebilirler. Güncelleme yapmayanlar için hiçbir sınırlama ve benzeri durum bulunmaz. iOS güncellemelerinin temel amacı, sürümde mevcut olan küçük hata gibi durumların giderilmesi ve yeniliklerin eklenmesidir. Kullanıma etki etmeyecek detaylar için sürekli alınan bildirimlerden memnun olmayanlar, yukarıda yer alan yolu izleyebilirler.

 

iOS Otomatik Güncellemeler Nasıl Kapatılır?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...