Google’ın ücretsiz olarak sunduğu Gmail hizmetinde aktif hesap sayısı 1 milyarın üzerine ulaşmıştı. Popüler e-posta servisi, oldukça geniş kitleye hizmet sunuyor olmasıyla beraber hem iPad hem de iPhone’lar için en çok tercih edilen uygulamalardan biri. iOS kullanıcılarının sıklıkla kullandığı Google servisi olarak ön plana çıkan Gmail, her güncellemeyle beraber kullanıcı deneyimini daha üst noktaya taşıma hedefine sahip olmasıyla ön planda.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/ios-gmail-94973371.jpg

Yapılan resmi duyuruyla birlikte ilerleyen günler içerisinde yayınlanacak olan Gmail iOS uygulamasında önemli bir detay bulunuyor. Gmail iOS uygulamasında oldukça kullanışlı bir özellik kullanıma sunulacağı müjdesi resmen açıklandı.

Gmail iOS Uygulamasına Beklenen Yenilik Yolda

Gmail iOS için kullanıcılar tarafından bir süredir beklenen önemli özellik yeni güncellemeyle beraber kullanımda olacak. Birden fazla Gmail hesabına sahip olan kullanıcıların en çok karşı karşıya kaldıkları sorunların başında, Inbox okumaları için sürekli olarak hesap değiştirilmesi gerekliliği bulunuyor.

Yeni sürümde mevcut olan All Inboxes ekstra özelliği sayesinde tüm kullanıcılar, Gmail hesaplarına uygulama üzerinden tek noktadan kolaylıkla ulaşabilme avantajına sahip olacaklar.

Android kullanıcıları için yakın zaman içerisinde kullanıma sunulmuş olan önemli özellik, henüz iOS kullanıcıları için mevcut değil. Hem iPhone hem de iPad kullanımını çok daha iyi hale getirmesi beklenen yenilik sayesinde fark yaratan bir mail okuması mümkün olacak.

All Inboxes sayesinde, maillerin kontrolü çok daha pratik ve aynı zamanda hızlı hale gelecek. Birden fazla hesaba sahip olan kullanıcılar için hesaplar arasında geçiş yapmak tam anlamıyla bir kabus halini almış olduğundan dolayı, getirilecek yeni güncelleme sayesinde hiçbir ekstra işlem olmadan hesaplara gelen tüm mailler kolaylıkla okunacak.

Google Şikayetleri Değerlendirerek Güncelleme Yolunu Tercih Etti

Gmail kullanımı tüm dünya çapında aktif olarak gerçekleştiriliyor olmasıyla beraber, ilk olarak Android kullanıcıları tarafından yoğun bir şekilde güncelleme getirilmesi gerekliliğine vurgu yapılmıştı. Google tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Gmail’in kullanılabilirliğini çok daha kolay hale getiren özellik eklenmişti. Şimdi de Gmail iOS uygulamasına yönelik olarak yapılan geliştirmeler sayesinde Apple teknolojisinde kolaylıkla kullanılabilir hale gelen mailler bulunabilecek.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/10/ios-gmail-2-38232199.jpg

iOS Gmail Güncellemesi Ne Zaman Sunulacak?

iOS kullanıcıları tarafından en çok beklenen güncellemelerden biri olan yeni Gmail güncellemesi resmi olarak açıklansa da, ne zaman kullanıma sunulacağını hakkında net tarih yok. Google’a yakın kaynakların paylaştığı bilgiye göre yeni güncelleme üzerinde yoğun şekilde mesai harcandığı ve yaklaşık 15-20 günlük zaman zarfı içerisinde yayınlanması ön görülüyor.

Getirilecek yeni güncelleme sayesinde hem iPhone hem de iPad cihazları üzerinden Google’ın en çok kullanılan servisinde büyük bir kolaylık yaşanacak. iOS kullanıcıları tarafından uzunca süredir beklenen yeni özellik için gün sayılıyor.

İstatiksel verilere göre, iOS kullanıcılarının %67’si birden fazla Gmail hesabına sahip. Aktif kullanım oranıysa oldukça yüksek seviyede.

iOS Gmail'de Beklenen Özellik Resmi Olarak Duyuruldu
4.3076923076923 TOPLAM 13 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...