Facebook çatısı altında hizmetlerini sürdürmeye devam eden Instagram, yapılan yeni güncelleme sayesinde sesli mesaj özelliğine sahip oldu. Facebook’un bir diğer şirketi olan WhatsApp’ta bulunan seçeneğin benzer şekilde DM üzerinden kullanılabilmesi olanağı tüm kullanıcılara sunuldu.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/insta-42276396.jpg

Instagram’ın yeni sesli mesaj özelliği Whatsapp’la benzer şekilde çalışma prensibine sahip. Kullanıcılar arasında aktif olarak kullanılabilir durumda olan sesli mesaj özelliği aynı zamanda gruplar için de aktif. Belirli süreye kadar sesli gönderilerin karşı tarafa aktarılabilmesi özelliği bulunuyor. Facebook hizmeti olan Messenger’a görsel anlamda benzeyen yeni seçenek, oldukça önemli seviyede kullanılabilirliği beraberinde getirmekte.

Bas konuş tarzında bir çalışma konseptine sahip olmasıyla beraber her kullanıcının tercih edebileceği bir seçenek. DM kısmında yapılacak olan konuşmaların tamamına yönelik olarak aktif durumda olmasının ayrıcalığını ilk andan itibaren gösteren çalışma anlayışı her zaman önemli derecede fark yaratmasını sağlayan önemli özelliklerinden birisi durumunda.

Instagram Yeni Sesli Mesaj Özelliği Nasıl Kullanılır?

Sadece konuşma kısmına özel olarak kullanılabilir şekilde platforma entegre edilmiş olan seçenek, kolay kullanımıyla da oldukça etkileyici.

Tüm konuşmalar için geçerli olacak şekilde, konuşmanın alt kısmında yer alan mikrofon tuşuna basılı tutularak mesaj kaydedilerek sonrasında direkt olarak gönderilebilir.

Kayıt esnasında istenmeyen sesli mesajların gönderilmeden silinebilmesi için de gönderim yapmadan çöp kutusunun seçilmesi durumunda kolaylıkla silme işlemleri tamamlanabilir durumda olur.

Tuşun yukarıya kadar çekilmesi halinde, basılı tutma zorunluluğu olmadan ses kayıtlarının yapılabilmesi olanağı bulunur. Whatsapp ve Facebook Messenger için uzun süredir kullanımda olan sesli mesaj, Instagram kullanıcılarını da memnun eder seviyede.

Kolay ve pratik şekilde sesli iletim yapılabilmesine olanak sağlayan gönderimlerle beraber herkes için aktif olarak kullanılabilir durumda. Seçeneğin başlatılabilmesi için tek yapılması gereken mesaj kısmına giderek herhangi bir sohbet oluşturulması. Ekstra hiçbir işlem yapılmasına gerek olmaksızın kolaylıkla kullanılabilirliğe sahip olan ayrıcalığıyla beraber yeni sesli mesaj özelliği tercih edilebiliyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/instagram-voicemessages-dm-36262056.jpg

Instagram Sesli Mesaj Özelliği Ücretli mi?

Instagram’a getirilen yeni sesli mesaj özelliği tamamen ücretsiz olarak kullanılabilir durumdadır. Her zaman kolaylıkla erişim sağlanabilir durumda olmasının farkını yaşayabilmeye olanak tanıyan özelliği sayesinde gelişmiş ayrıcalıkları beraberinde getirir. Ücretsiz olarak kullanılabilir durumda olması sayesinde benzersiz kolaylıkları da sunar. Sesli mesaj özelliği herkes için istenilen zamanlarda kullanılabilir özelliklerden biridir.

Instagram’ın en son getirdiği yenilikler arasında değerlendiriliyor olmasıyla beraber her zaman aktif olarak tercih edilebilecek durumda olur. Son güncellemeyle beraber WhatsApp’ta yer alan hemen her özellik Instagram’a da getirilmiş oldu.

Sesli mesajların gönderimine olanak sağlayan yeni seçenekle beraber kesintisiz olarak iletişimin sürdürülebilmesi olanağı mevcut. Sesli mesajların kullanımı hem bireyler arasında hem de gruplar arasında gerçekleştirilebilir durumdadır. Aktif olarak kullanılabilirliği önemli ayrıcalıkları bir araya getiren yeni hizmet kısa süre içerisinde çok sayıda kişinin tercihi olmuştur.

Instagram'a Sesli Mesaj Özelliği Getirildi
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...