Bilgisayarlar, günlük hayatın vazgeçilmez birer parçaları haline gelmiş durumdalar. Çoğu zaman kişisel bilgilerin saklandığı teknoloji ürünleri olmalarıyla beraber her şeye erişim sağlayabilme olanağının da bulunabilmesi söz konusudur. Virüslere karşı etkili koruma oluşturmada antivirüs programlarının kullanılması olmazsa olmaz seçenektir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/c3qcljwuoaamwqs-25572831.jpg

Virüslere karşı bilgisayarları güvenli hale getirme yöntemi olarak tercih edilebilecek seçenekler arasında programların önemi son derece yüksek seviyededir. Özel olarak tasarlanan her bir seçeneğin kullanılabilirlik açısından yarattığı farklarla beraber sunduğu ayrıcalıklar, programın çalıştırıldığı ilk andan itibaren görülebilir.

Günümüzde virüs tiplerinin çok geniş yelpazeye yayılıyor olmasıyla, bilgisayarlara girebilecek olan virüsleri engellemenin tek yolu program kullanımıdır. Doğru seçilen tercihlerle beraber pratik şekilde kullanımlarına başlanabilmesi söz konusu olur. Dünya çapında yapılan araştırmalara göre son dönemlerin en çok tercih edilen virüs programları olarak tanımlanan programlar kullanılabilir.

Listenin ilk 5 sırasında yer alan virüs bulma ve temizleme programları sayesinde aktif olarak bilgisayarlarda bulunan sorunlu yazılımlardan kurtulabilme avantajı elde edilir. 7/24 sağladıkları güvenlikle, bilgisayarları koruma altında tutan programlar tercih edildiğinde başarılı sonuç alınır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/12/av-11048752.jpg

En İyi Virüs Temizleme Programları: İlk 5

Kaspersky Anti-Virus: Dünya çapında bağımsız testlerden geçirilerek oluşturulan Kaspersky, çok yönlü güveniliği sağlamada modern olarak kullanılabilecek anti-virüs programları arasında lider konumda bulunur. Tüm kötü amaçlı yazılımlara yönelik olarak temel korumayı sağlar.

Bitdefender Antivirus Plus: Kimliklere yönelik olarak yapılan saldırılara karşı tam koruma sağlar. Bilgisayara yüklenmesi aşamasında özelleştirilmiş ayarların tercih edilebilmesi de mümkündür. Kişisel verilerin gizliliğini sağlama üzerine sunduğu konsept diğer virüs programlarından çok daha farklı şekilde işler. Çalışma yapısı bilgisayarların sistem yavaşlamalarına neden olmaz. Aktif olarak tarama yapmayı sürdürebilir.

Symantec Norton AntiVirus Basic: Truva atı, solucan, casus yazılım ve Malware gibi bilindik virüslerden başlayarak çok daha fazlasına kadar uzanan geniş yelpazede temizlik olanağını sağlar. Symantec tarafından geliştirilmiş olan programın kullanımında aktif olarak en iyi seçenekleri bulabilmek mümkündür. Genel taramanın yanı sıra güvensiz URL’lere karşı da online olarak koruma gerçekleştirmede etkilidir.

Avast Pro Antivirus: Antivirüs programları içerisinde en popüler seçeneklerden birisi olan Avast Pro, test değerlendirmelerine göre kendisini sürekli olarak geliştirilen bir program olarak tanımlanır. Bilgisayarlara bulaşabilecek her tehlikenin zararlı hale gelmesinden önce imha edilmesini sağlar. Kullanımı kolay olduğu gibi her bilgisayarda kolaylıkla kullanılabilir.

McAfee AntiVirus Plus: Hızlı, güvenli ve profesyonel. McAfee tarafından geliştirilen yazılımla bilgisayarı tam koruma altında tutabilme olanağı bulunur. Tüm bilgisayarlarda en iyi sonuçların alınabileceği özellikte kullanılabilirliği sağlıyor olmasıyla benzersiz bir tercih konumunda bulunur. Hem amatörler hem de profesyoneller için tercihler doğrultusunda kullanılabilir. Bilgisayarları virüslere karşı korumak için dünyanın en çok tercih edilen antivirüs programlarından birisi olarak tanımlanmaktadır. Özgün standartlara sahip olmasıyla beraber, beklentileri karşılayan seviyede tanımlanmıştır.

 

Bilgisayar Virüslere Karşı Nasıl Korunur?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...