Instagram, sıklıkla kullanılan sosyal medya siteleri arasında baş sıralarda yer alır. Her gün aktif kullanıcılar tarafından milyonlarca paylaşımın yapılıyor olması sayesinde etkileşimi yüksek olma özelliğini taşır. Instagram kullanıcıları, profillerini sadece belirli kişilerin görebilmesine olanak sağlayacak şekilde gizleme yapabilme avantajına sahiptirler.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/maxresdefault-35868776.jpg

Hem fotoğrafların hem videoların hem de hikaye gibi paylaşımların tamamının sadece takipçilere sunulması gizlilikle mümkündür. İlk kez açılan hesaplar standart olarak herkese açık konumdadır. Sonrasında yapılacak olan özel ayarlar sayesinde tam anlamıyla gizliliğin ön planda tutulacağı şekilde ayarlama gerçekleştirilebilir. Yapılan her paylaşım bu sayede gizlenmiş olur. Paylaşılan içeriklerin tamamını görebilecek olan kişiler takipçilerdir.

Android veya iOS kullanıcılarının tamamı gizleme işlemini gerçekleştirebilme olanağına sahiptirler. Bu kategorilerin yanı sıra PC üzerinden hesapların gizlenebilmesi mümkün olur.

Instagram'da Hesap Gizleme Seçenekleri Neler?

1-PC’den Instagram Gizleme

Instagram hesabına giriş yapılmasıyla PC üzerinden kolaylıkla gizleme işleminin tamamlanabilmesi olanağı bulunur. Her profilin tamamen özel olmasını sağlayacak şekilde yapılan ayar sayesinde kolaylıkla tamamlanabilmesi mümkündür.

İlk olarak profil sayfası açılır. Sonrasında sağ üstte yer alan "Ayarlar" kısmına tıklanır.

Sol kısımda yer alan "Seçenekler" içerisinde Hesap adlı sekmenin altında yer alan "Gizli Hesap" aktifleştirilir.

Profil bu sayede sadece belirli kişiler tarafından görülür. Takipçilerin haricinde kimsenin profili görebilmesi mümkün olmaz.

2-Android'de Instagram Gizleme

Android platformunda hesap gizleme seçeneği aktif olarak bulunabilir. Uygulamaya giriş yapılmasının ardından profil ekranı açılır.

Sağ üstte yer alan butona tıklanarak "Seçenekler" sayfası açılır.

Alt kısımda yer alan "Gizli Hesap" adlı seçenek aktif hale getirilerek uyarı ekranı onaylanır. Butona basılmasının ardından Instagram profili tamamen gizli hale gelmiş olur.  

3-iOS’ta Instagram Gizleme

iOS kullanıcıları için de Instagram hesap gizleme işlemi son derece basit işlem adımları sayesinde gerçekleştirilebilir durumdadır. Profil sayfasına giriş yapılmasının ardından sağ üstte yer alan dişli buton simgesine basılır.

Açılan sayfa üzerinde "Hesap" sekmesinin hemen alt kısmında "Gizli Hesap" seçeneği yer alır. Gizli hesabın onaylanması durumunda, sadece takipçiler tarafından görülebilecek hesaba sahip olmak mümkündür.

iOS platformu için yapılan gizleme işlemi sadece bu adımların takip edilmesiyle kolaylıkla gerçekleştirilebilir durumdadır.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2018/11/instagram-yeni-logolar-61047854.jpg

Instagram Hesabının Gizlenmesi için Ekstra Ayar Gerekli mi?

Instagram hesabı gizlenmesine yönelik olarak sadece işlem adımlarının takip edilmesi yeterli olur. Ekstra ayar yapmaya gerek kalmaksızın eksiksiz olarak Gizli Hesap seçeneğine getirilmesi fark yaratır.

Hesap ayarlarının değiştirilmesi sayesinde işlem hemen gerçekleştirilmiş olur. Tüm platformlar üzerinden kolaylıkla hesabın gizlilik durumunun değiştirilebilir olması sayesinde en iyi sonuçlara ulaşabilmek mümkündür. Profilin gizlenmesi, sadece takipçilere açık olmasını sağlayan özel bir seçenektir.

Gizlenmiş olan hesapların nasıl açılacağını merak edenler için ise, aynı işlemin tam tersi yapılmalıdır. Gerekli işlem adımlarının takip edilmesi ancak bu sefer gizliliği kaldırmak üzerine ayarın tamamlanması gerekli olur.

Instagram Hesabı Nasıl Gizlenir?
5 TOPLAM 1 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...