Bilgisayardan yollanan paketin oyun sunucusuna ulaşarak tekrar size dönme süresi olarak kısaca açıklanabilecek ping olayı çoğu zaman oyuncuları çileden çıkarabiliyor. Gecikmenin 1000 milisaniyeden daha uzun sürmesi ile başlayan ping özellikle aksiyon isteyen oyunlarda yeteneklerin tam olarak yapılamaması ve mesajların gitmemesi olarak yansıyor. Oyundan alınan keyfin bozulması ve defalarca oyundan çıkılması işlemi ise oyuncuların ping düşürme yolları konusunu aramasına sebep oluyor.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/router-modem-ping-31930576.jpg

Ping Düşürme Yolları

Ping düşürme yolları, oldukça fazla sayıda bulunuyor siz de kendinize en uygun yöntemi seçebilir ve uygulayabilirsiniz.

·       İnternet paketinizin yavaş olması ya da bağlantı hızınızın düşük olması sebebiyle zor durumlar yaşayabilirsiniz. Bunun için en iyi çözüm kampanyalı internet paketlerini ve taahhüt sürelerini takip etmek olacaktır. İnternet paketiniz ne kadar hızlı olursa oyun keyfiniz de aynı oranda yükselecektir.

·       Kullanılan modemin eksik olması da oyun hızınızın düşmesine sebep olur. Ping düşürme işlemi için modeminizi yenilemeyi düşünebilirsiniz. Eskiyen modemler, internet hızının düşmesine sebep olur ve bağlantınız kopabilir.

https://www.teknodurak.org/uploads/images/2019/01/ping-nasil-dusurulur-10665897.jpg

·       İnternet paketiniz yeterli ve modeminiz de yeni olduğu halde ping yaşıyorsanız mutlaka internet servis sağlayıcısını aramalısınız. Altyapı çalışmaları nedeniyle internet hızları zaman zaman düşebiliyor aynı zamanda farklı çözüm önerilerini de size sunacaklardır.

·       Aynı ağa bağlanan kişilerin çok olması pinginizi arttırabilir. Oyun esnasında bağlantıları kesin ve arka planda çalışan uygulamaları kapatmayı deneyin. İnterneti aşırı kullanan uygulamalar da pingi arttıracaktır.

Ping Düşürme Yolları Nelerdir?
5 TOPLAM 2 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (1)
    Yorum Yaz...
  • Ziyaretçi
    Ziyaretçi daha iyi bi internet alsak düşürmez mi pingimizi
      Yanıt Yaz...